Van de redactie Historisch Genootschap Wieringermeer Pier Montsma In 1970 werd in het kader van het 35-jarig bestaan van de Provinciale Bond van Plattelandsvrou wen een wedstrijd uitgeschreven. De afdeling Wieringermeer doet mee en wint de eerste prijs. In het werkstuk, naar een idee van dhr. Bremer uit Middenmeer, worden de vijf episoden van de op dat moment 40-jarige Wieringermeer uit gebeeld: voorgeschiedenis, ontginning, onder waterzetting, wederopbouw en mechanisatie. Op vrijdag 2i augustus i970 werd het wand kleed aan het gemeentebestuur van de Wierin- germeer aangeboden. Burgemeester Omta be dankte namens het gemeentebestuur voor het geheel in ploegstoffen vervaardigde kleed dat een plaats krijgt in de hal van het raadhuis, waar het voor een fleurige afwisseling van de strakke lijnen van wit en grijs zorgt. Maar waar het nu is? Gelukkig hebben we de foto nog. Met dank aan Willy Maris die voor de informatie zorgde. Het kan haast niet anders dat deze Kroniek voor een deel in het teken staat van het einde van WO 2: een feestrok, dagboeknotities en duikacties zijn daar voorbeelden van. Rein Koolen stelt in zijn artikel vast dat er door de in woners van de Wie- ringermeer om be grijpelijke redenen nauwelijks werd gefeest. Verder komt Arwin Kluft voorbij op cultureel gebied en Derk Ste vens in de Straat- namenrubriek. Een droevig beeld wordt geschetst van de winkelstand in Kreileroord. En in de nieuwe rubriek Kennismaken met trappen we af met De Archiefgroep. Speciale aandacht voor de opsomming van ge plande activiteiten op bladzijde 5 en 6; ook in de notulen van de jaarvergadering worden ze ge noemd. Onder andere op 18 april de Themamid dag in het Genootschapshuis (Cultuurschuur) en op 24 april de onthulling van het monument voor verzetsstrijder Catrinus Douma. Vooral deze laatste beveel ik van harte bij u aan. Ten slotte nog dit. Aan het eind van dit jaar stop ik als (hoofd)redacteur van dit blad. Na bijna 12 jaar wordt het tijd voor nieuw bloed in de redac tie, eerder mag ook. Misschien iets voor u? PS: Geen Zoekplaatje deze keer; op die van Kroniek 84 kwam geen enkele reactie Catrinus Doumaplein voor de protestantse kerk in Slootdorp; achteraan het herdenkingsmonument 28ste jaargang 2020/1, nummer 85

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2020 | | pagina 5