AU Maak kennis met: De Archiefgroep Op dit moment zijn ruim 7000 foto's en bijna 3500 objecten te bewonderen. Zie vooral onze website onder de knop Collecties. Met de verhui zing naar de Cultuurschuur in Wieringerwerf in 2014 zijn twee leden afgehaakt, Margreet en Janny. Met het inrichten van de nieuwe ruimte assisteerde Lies- beth Bekema en die is toen gelijk maar in de archiefgroep gebleven. Alles heeft een plekje ge kregen op de archiefrekken in de kelderruimte van de voormalige gemeente Wieringermeer. Leny van der Giessen maakte plaats voor Lean van Nieuwenhuyzen en Foekje Postma assis teert voornamelijk in de wintertijd. In 2019 is Gert-Jan van Leijden in de plaats gekomen van Pier Montsma. Woensdagmiddag En zo wordt verder gewerkt aan ons archief. Ie dere woensdagmiddag komt de Archiefgroep bij elkaar in de Cultuurschuur. Dan worden voor werpen, documenten en foto's ingevoerd in de Objectenbank of Beeldbank. In de rubriek Ont vangen Artikelen krijgt u een indruk van wat er zoal wordt aangeboden. Als je die opsomming doorleest word je al nieuwsgierig naar de in houd. Naast het archiveren worden regelmatig ten toonstellingen ingericht in de Genootschaps ruimte of in de vitrines in de hal. Elders in deze Kroniek vindt u informatie over de komende expositie. En als u de Archiefgroep eens bezig wilt zien, u bent van harte welkom. Opslag documenten aan de Brugstraat (2001) De huidige Archiefgroep, v.l.n.r. voor: Liesbeth Bekema, Willy Maris, Trudy van Vilsteren; achter: Greta de Wit, Irene Biesheuvel, Leo de Vries; helaas ontbreken Lean van Nieuwenhuyzen, Foekje Postma en Gert-Jan van Leijden. 28ste jaargang 2020/1, nummer 85 '-YMJ 11

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2020 | | pagina 53