Kennismaken met De Archiefgroep Historisch Genootschap Wieringermeer Pier Montsma Uit een gesprek met voorzitter Riet Miedema kwam het idee naar voren om de leden van het Genootschap kennis te laten maken met de vele vrijwilligers die zich voor onze vereni ging inzetten. Het leek ons als redactie een goed idee; we beginnen met de Archiefgroep. Het begin Het archiveren begon ooit bij Tonny Teeling aan huis. Ze verzamelde artikelen, boeken en ansichtkaarten over de Wieringermeer. Haar huis werd te klein en de vereniging kreeg de be schikking over een kamer in het RABO-gebouw te Middenmeer. Toen het contract met de bank afliep, ging het bestuur uitzien naar een andere oplossing. Dit resulteerde in de koop van Brug straat 11. Op zaterdag 15 april 2000 werd dit ge bouw feestelijk in gebruik genomen. Met name Willy Maris heeft zich vanaf het eer ste begin van het Genootschap intensief bezig gehouden met de archivering. Vanaf 2000 werd het helemaal tijd om het archief goed in kaart te brengen, want de 'ontvangen artikelen' bleven binnenstromen. Met hulp van Margreet Kroon, Leny van der Giessen, Janny Kooistra en even later ook Irene Biesheuvel en Trudy van Vilsteren werd de klus geklaard. Foto's werden in albums gestoken, ar chieven van verenigingen geadministreerd en opgeborgen, allerhande voorwerpen beschreven en bewaard enz. enz. De Archiefgroep beleefde een mooie tijd in Middenmeer. Beeldbank en Objectenbank In 2011 werd onder leiding van Pier Montsma een begin gemaakt met het digitaliseren van de foto's. Met hulp van Leo de Vries, Piet de Bont (overleden in 2013) en Greta de Wit werden fo to's gescand, bewerkt, op de Beeldbank gezet en voorzien van een beschrijving. Tegelijk met het opbouwen van de Beeldbank werd een begin gemaakt met de Objectenbank onder leiding van Trudy van Vilsteren. Klaas Albers (ex-voorzitter) en Niek Brugman (ex- bestuurslid) aan het werk bij Tonny Teeling thuis (1993). Opslag in de RABO-bank (1997)

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2020 | | pagina 52