Verdwenen winkels, Kreileroord Geen winkels In ruim veertig jaar is alle mid denstand uit het jongste dorp verdwenen. Het dorp dat zou uitgroeien tot misschien wel 1300 inwoners, is maar tot de helft daarvan ge komen. Vier enthousiaste Jan nen begonnen, opgevolgd door even gemotiveerde winkeliers. Het baatte letterlijk niet. Krei- leroord is het eerste dorp in de polder zonder winkels. Tante Nel. Nel Nugter-van Olst woonde in de Vlas straat. Op tragische wijze verloor ze haar zevenjarige zoon Nico. Dorpsdokter Busé adviseerde haar drin gend afleiding te zoeken. Ze kreeg van de Kamer van Koophandel toestemming om op bescheiden schaal vanuit haar achterom huishoudelijke artikelen te verkopen. En zo begon ze in 1966 met een kleine ijssalon. Altijd open, veel contact met de dorpsge noten en het assortiment breidde met de jaren uit. Zeker ook door de sluiting van bestaande winkels in het dorp. Groentezaak In de jaren tachtig hebben Pieter en Gré Garst een paar jaar een groentezaak gehad. In een keet aan de Bollenstraat verkochten ze groenten en fruit. Bronnen: Jubileumboek 25 jaar Kreileroord Diverse artikelen Wieringermeerbode Diverse (oud) dorpsgenoten In 1991 vierde tante Nel het 25-jarig be staan met de kinderen van beide scholen. Ze ontving een Koninklijke onderschei ding in 1998 en later nog een VVD-award. Tante Nel werd in 1999 ziek en dat bete kende het einde van haar winkel in de Vlas straat. Tante Nel in haar winkeltje De ijssalon van tente Nel 28ste jaargang 2020/1, nummer 85

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2020 | | pagina 51