eerst een winkeltje bij huis en daarna in een verbouwde keet. Ada runt de zaak, die de naam 't Winkeltje draagt. Huishoude lijke artikelen en het postagent schap vormen de hoofdmoot van de winkel. Maar het valt niet mee in het kleine dorp om voldoende omzet te draaien. De zaak gaat over naar Van Marle, die er naast de winkel een druk kerij in de garage op na houdt. Ook deze combinatie is geen lang leven beschoren en in 1981 zetten Renze en Suze van der Draai de winkel voort. On der de naam 't Kleine Verschil runnen zij de winkel tot 1996. Klaverstraat 7 In het vierde winkelpand komt in 1957 Jan Breebaart. Hij start er een groente- en fruitzaak. Wieringerwerf. In Kreileroord komt Harm Mast in de winkel te staan. Textielhandelaar Van den Berg uit Slootdorp neemt in 1965 het winkel pand over en start er een textielzaak. Mevr. Swieringa - Fiat treedt in dienst als filiaalhoud ster. Kleding, ondergoed, dekens, matrassen en stoffen kunnen de inwoners nu dichtbij kopen. In 1971 komt het in handen van het echtpaar Schaafstra, die deze textielwinkel tot 1985 hou den. Daarna koopt Dirk Bijleveld van snackbar 't Trefpunt uit Wieringerwerf de zaak. De winkel wordt een snackbar. Ada van der Vaart beheert de friteszaak. Een jaar later wordt zij eigenaar en krijgt het de naam snackbar 't Hoekje. Tot 1998 houdt ze vol, maar dan gaat ook het vierde winkelpand ter ziele. Breebaart vent daarnaast met een Volkswagen Pick Up bij de boerderijen rond Kreileroord. Na drie jaar koopt hij ook een groentezaak in Snackwagen Andre Allis In de jaren 1958 - 1984 was de rijdende snack wagen van dorpeling Andre Allis een begrip in het dorp. Hij gaf indertijd zijn baan op als auto monteur en begon als zelfstandig ondernemer. Eerst samen met compagnon De Haan maar al vrij gauw alleen. Op woensdag en zaterdag was hij op het plein voor de Klaverstraat geopend. Aan klandizie had het echtpaar Allis niet te kla gen; veel Kreileroorders kwamen langs voor een snack. Naast Kreileroord ventte hij ook in de an dere dorpen. Op 65-jarige leeftijd stopte Allis. Verdwenen winkels, Kreileroord Veel klandizie bij de snackwagen van Andre Allis Jan Breebaart met zijn groentekar 28ste jaargang 2020/1, nummer 85

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2020 | | pagina 50