v. d. BERG'S Klaverstraat. Het waren huurwoningen met een winkel. Naast zuivelproducten werden er ook vleeswaren, soepen en kant-en-klaarmaaltijden verkocht. Ook voor een ijsje kon je er terecht, zo vermeldt een krantenverslag. Op 1 januari 1968 wordt het bedrijf overgedragen aan de familie Dirk van der Werf. Be halve de winkel rijdt Van der Werf ook met een SRV-wagen op de buitenwegen en in het dorp. Het as sortiment wordt stilaan uitgebreid met kruideniers waren en wijn. Na 8 jaar, in 1976, wordt de winkel verbouwd en zijn Rink en Nico Weel eigenaar. Op de pui van het pand prijkt nu de naam Buurtwinkel. De verbouwing heeft de winkel enkele meters lan ger gemaakt en klanten kunnen nu met een winkelmand langs de schappen om hun bood schappen zelf te pakken. Toch komt ook aan deze 'moderne' winkel een einde. Op 1 december 1990 geeft winkelierster Rink Weel er de brui aan wegens onvoldoende klandizie. Van 2010 tot 2017 is er nog een Tat- tooshop in gevestigd geweest. Dorpeling Hugh Stoffers runde deze zaak, die het natuurlijk vooral van mensen van buitenaf moest hebben. Klaverstraat 3 Kruidenier Jan van der Meer was de eerste win kelier van Kreileroord. Hij runde samen met zijn vrouw de winkel van 1957 tot 1970. Al voor dat de winkel in gebruik kon worden genomen, was hij met een grote bus aanwezig in het dorp. In de winkel kon je behalve voor kruideniers waren ook terecht voor sigaretten, klompen en butagas. Toen Van der Meer zijn winkel voort zette in Wieringerwerf kwam er een telefooncel in het dorp. Tot die tijd belden dorpelingen bij dringende noodzaak in de gang van de kruide nierswinkel! Klaverstraat 3 werd nu omgebouwd tot een bak kerswinkel van Buwalda uit Wieringerwerf. De eerste jaren gerund door Gerry en Henk Veen- stra. Toen zij een bakkerszaak begonnen in Middenmeer, kwam Marjan Kluft in de zaak. Zij bediende de klanten van 1977 tot 1993. De laatste jaren niet meer als bakker Buwalda maar als De Jager, de bakker uit Slootdorp. In de peri ode 2005 - 2008 diende het winkelpand nog als snackbar. Danny Stoffers startte er mee, maar vrij snel na een brand is de zaak gesloten. LAATSTE WEEK SLA HU UW SLAGS! OPHEFFINGSUITVERKOOP woninginrichting en textielhandel Klaverstraat 5 De eerste herenkapper van Kreileroord was Jan van der Beek. Hij was ook postbezorger en bracht brieven in en rond Kreileroord. La ter werd de winkel ook een postagentschap dat zijn vrouw meestal runde. Eind 1972 verhuist de familie Van der Beek naar Medemblik. De winkel gaat dan ook in '73 over naar Jan en Ada den Das. Zij hebben het ondernemersbloed in de aderen want hiervoor startten ze al met Fa. v. d. MEER Verdwenen winkels, Kreileroord Klaverstraat 7 Kreileroord Hclanca pantalons nu voor halve- prijs. Panty's: Z paar halen, I betalen. Div. kindervestjes, klcurenassorti, ook voor 5» pet. korting. Damestruitje, opengewerkt, nu 1 4,98, Jongcnslruieu nu f 12.98. Da niest rule n van f 25,— tot f 30,nu min 30 pet. korting, Ovtrjooitrs en jurkjes afgeprijsd voor 4,96, f 6,98 en f 7,98. Zelf binders per stuk f 1,uitzoeken. Brushed nylon pyama's en nachthemden voor moeder en dochter nu met 25 pet. korting. Ondergoed in katoen en half wol nu met 15 pet. korting. Div. pyanw's (flanel), leuke dessins, met 15 pet. korting. Nog diverse dekens I-persoon* zeer sterk afgeprijsd. Nog enkele matrassen van f 96,40 voor f 82,en van f 180,voor f lit,—. Overige goederen (behalve klein vak) 15 pet. korting. Ook werkkleding, rolang de voorraad strekt. Klaverstraat 7 Kreileroord Ome zaak Brink 44 te Slootdorp gaat gewoon door. Bij eventuele in formatie wat betreft reparaties cn levering, kunt u bellen 02278-212. wy komen direct en bieden u de bekende service. Beleefd aanbevelend, J. A. van den Berg, Brink 44, Slootdorp UVENSMJDDELEHBEORIJF Slijterij en Orankenservice TERPSTRAAT 13 - WJEAIMGEftWEKf Tel. #2272-219 Giro 323958 KLAVERSTRAAT 3 - Tol, 02273-209 KREILEROORD TsbikHrtlfcdoA Droglstartlkcfcn Klompen Bonwlvrifken - Buugu DcpAc Vrup oaz* Cideaoliju 28ste jaargang 2020/1, nummer 85

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2020 | | pagina 49