Reacties van kijkers en lezers lof niet genoeg om van te kunnen bestaan. Hij is door Theo Kox en zijn broer Jo in de bloemen en planten terechtgekomen. Kox huurde land van Winters om zijn bollen erop te telen. Dit zag er veelbelovend uit en toen is Winters ook overgegaan op het telen van bloemen, zaden en gladiolen. René Koops, die bij loonbedrijf Wolfs zat, werkte in de wintermaanden ook bij Win ters. Het bedrijf voor vollegrondsgroenteteelt van Hessing plantte na de bollen boerenkool op het land van Winters. In 1993 is Jan Winters naar Texel vertrokken. Daar heeft hij een bloeiend bedrijf gehad in bloemen en vaste planten. Een dochter van hem heeft nog met Gerrit Bosma gewerkt in Sloot- dorp bij Jeanine Butter. Zo zag hij veel herken ning in de Kroniek, die hij graag leest. Naar aanleiding van het artikel over pastoor Braak reageert Jan Jansen uit Dronten. Hij belt namens zijn dorpsgenoten Kees en Alie Wee vers - Knook. Pastoor Braak staat in Kroniek 84 op de foto met Kees' ouders. Weevers senior was smid bij de Dienst der Zuiderzeewerken. In 1941 verhuisde het gezin met de Dienst mee naar Lemmer. Kees heeft inmiddels een afdruk van de foto ontvangen in ruil voor een lidmaat schap van het Genootschap! Jan Jansen wil nog graag weten welke mejuffrouw van Oers huis houdster was bij pastoor Braak: To of Anna? Antwoord: Naantje van Oers waarschijnlijk Anna) (zie Kroniek 2003/3, nr 36). Overige reacties op oproepen: Ben Datema uit Kootstertille stuurt ons zijn ver haal over de bevrijding zoals hij die als 11-jarige jongen heeft meegemaakt. Mevr. W. Renkema - Sijbenga vertelt dat een jongere broer van haar vader bij hun aan de Groetweg ondergedoken zat in de stropakken boven de paardenstal, evenals de jongste broer van haar moeder. In de hongerwinter werden nog twee meisjes uit Amsterdam opgevangen; met een van deze twee, Nel, heeft mevrouw nog steeds contact. Theo Wagemaker schrijft: 'Mijn ouders hadden een tuindersbedrijf aan de Schervenweg. Zij hadden twee onderduikers vanwege de arbeidsinzet. Dit waren Arie Lange- dijk en Joop Stadegaard. In de laatste maanden van de oorlog was er ook nog een joods meisje van 14 jaar oud, waar ik geen naam van weet. Martien van Langerak stuurde een lange tekst met de titel Oorlogswinter 44 - 45 Al deze personen: heel hartelijk dank voor jullie reacties. Ga zo door, zou ik zeggen. Echtpaar Kooistra voor hun boerderij, Slootweg 2, 1950; links nog net een puntje van de boerderij van Winters 28ste jaargang 2020/1, nummer 85

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2020 | | pagina 47