Arwin Kluft: Polderjongen in glamourland 'Wil je dan wel zo snel mogelijk je laarzen weg gooien?' In dat jaar, 1993, kwam bij Arwin geleidelijk het besef dat hij blijkbaar een bijzondere stem had en hij volgde, met kleine stapjes, de aanbevelin gen van dhr. Benschop op. Arwin was gestreeld door alle complimenten, onder andere ook van een zangpedagoge van de Hoofdstad Operette. Maar goed, hij had wel een bedrijf en je zette niet zomaar de stap naar beroepszanger. Ommekeer Midden jaren 90 komt Arwin in aanraking met een nieuwe zangleraar, Jan Polak uit Am sterdam. Volgens hem zong Arwin niet op de juiste manier en Polak wilde dit graag verbe teren. Een zware periode van oude gewoontes afleren en nieuwe technieken aanleren, volgde. Kleine optredens bij een operettevereniging mochten, maar het grote werk moest wach ten. Uiteindelijk hadden de lessen resultaat en mede door de input van zijn zangdocent won Arwin in 1998 met glans de zangwedstrijd van het tv-programma Una Voce Particolare, een concours voor opkomend zangtalent. Toen kwam alles in een stroomversnelling, maar toch nog steeds in combinatie met het boer zijn. Een omslag kwam toen een theaterproducent een musicalproductie wilde opzetten van 56 voorstellingen. Arwin kreeg een be langrijke rol in de musical Oh Johnny, over het leven van Johnny Jordaan. Vervol gens deed hij bij diezelf de producent nog een productie nl. Broadway Melodies. Zo werd de eerste beroepsmatige ervaring een feit. In 1999 volgde een vast contract bij de Dinner- show in Studio 21 geves tigd op het Media Park in Hilversum. Nog steeds waren zijn artistieke rollen te com bineren met thuis op het land werken. Maar de optredens groeiden en groeiden. Het zingen ging de boventoon voeren en dus moesten er keuzes gemaakt worden. Aan de Wierweg wer den de bollen afgestoten, later volgden de aard appels en werd het land verhuurd. En zo kwam een einde aan de periode van dubbele functies: 'Om 15 uur nog op de trekker; om 16 uur naar een optreden; om 18 uur in Hilversum; om 20 uur een optreden'. Glamourland Een periode van radio-, televisie- en musical optredens breekt aan. Arwin komt nu echt te recht in de wereld waar alles glimt en glittert. Hij komt in die wereld in contact met de een na de ander en daar vloeien dan weer nieuwe optredens uit voort. De tenor Arwin Kluft, januari 2020 28ste jaargang 2020/1, nummer 85

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2020 | | pagina 30