Arwin Kluft Polderjongen in glamourland Historisch Genootschap Wieringermeer Laurens van der Vaart Dit verhaal gaat over een talentvolle muzikale Wieringermeerder die gewoon aan de Wierweg bleef wonen. Arwin Kluft (1962) vertelt open en zeer onderhoudend over de weg die een man met een fantastische stem bewandelde om de top te bereiken. Durf en lef zijn onontbeerlijk in zo'n traject. Een leven met glamour en glitterwaar niets is wat het lijkt. waar het de gewoonte was om een eindejaars- toneelstuk op te voeren. Arwin nam er twee maal aan deel. Hier leerde hij ook zijn vrouw Sita kennen. De wieg van Arie Willem stond aan de Scher- venweg. Arwin was een nakomeling, hij had twee oudere zussen. Kort na zijn geboorte ver huisde het gezin naar de Medemblikkerweg. Daar kwam het huis van opa Kluft, een pionier, vrij. Arwin woonde daar van 1962 tot 1970. Hij ging in Wieringerwerf naar de Marijkeschool. Zij waren ook georiënteerd op dat dorp. Vanaf 1970 volgde de periode aan de Wierweg. Gevolg was dat Arwin in Slootdorp de lagere school afmaakte, want zijn ouders wilden niet dat hij de gevaarlijke E10 moest oversteken. Meester Ellermeyer van de Margrietschool herinnert hij zich als een creatieve leerkracht. In Wieringerwerf bezocht hij de Juliana mavo, Aanraking muziek Arwin komt uit een muzikale familie. Thuis stond een piano en daar kroop hij al snel ach ter en kreeg les. Ook zijn zus Marianne speelde piano. Vader Kluft speelde accordeon en banjo. De Kluften waren in brede zin vanaf het begin actief in operettevereniging Thalia, waarvan zijn opa medeoprichter was. Ze traden op, oefenden veelvuldig en deze ingrediënten uit een creatie ve cultuur vormden Arwin al op jonge leeftijd. Arwin achter de piano Jeugd Actief bij Thalia in de jaren zeventig

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2020 | | pagina 28