Natuurwacht Wieringermeer SSoiuitvoering Thalia Centr. Genootschap Wieringermeer Open Jeugdwerk in de Wieringermeer krijgt eigen huis Goochelaar Jan Woesik debuteerde Vergadering Zakenclub Slootdorp Wieringermeerbode Het comité „Natuurwacht Wie ringermeer" heeft zich deze week beraden over bepaalde aktiviteiten in de komende maanden. Momenteel zijn de jonge natuur wachters op alle scholen in de Wie ringermeer druk bezig met Inza melen van brood e.d. en het voe ren van hongerende vogels. Vooral door de opnieuw ingevallen vorst is dit een bezigheid die alle aan dacht opeist. (Mochten er mensen zijn die nog oud brood en ander voer hebben, geeft u dit dan aan de schooljeugd mee, het komt dan ter bestemden plaatse!). Er zijn echter ook andere pro- jekten gepland. De eerste daarvan zal plaats vinden in de week van 16 tot 21 februari en wel in de vorm van een quiz. Alle natuur- wachtcrs krijgen 16 februari een vragenlijst. Daarop zullen 25 theo retische en 10 praktische vragen staan, alle betrekking hebbende op de natuur. In elk dorp worden voor de beste inzendingen attrak- tive prijzen beschikbaar gesteld. De tweede planning is op woens dag 25 maart. Op deze dag, de Na tionale Boomplantdag, zullen de natuurwachters in Middenmeer en Kreileroord onder deskundige lei ding boompjes gaan planten. In Middenmeer worden heel toepas selijke beuken in de Beukenlaan geplant; in Kreileroord "een aantal iepen langs de Terp weg. In Slootdorp en Wieringerwerf zullen een maand later door de natuurwachters enkele bloemper ken aangelegd worden. Dit in nauw overleg en onder leiding van de gem. plantsoenendienst, In mei-juni tenslotte worden 'n aantal excursies gehouden. Groep jes van ongeveer 15 kinderen zul len onder auspiciën van Staatsbos beheer de natuur intrekken. De grote beurszaal van hotel Smit te Middenmeer was tot de laatste plaats bezet bij de slotop- voering van de operette „Paganini" door het gezelschap Thalia Wierin germeer. Na de voorselüng weder om een staande ovatie door een enthousiast publiek. Daarna de ge bruikelijke bedankjes door voorzit ter J. W. Meyer, waarbij hij op merkte dat tot nu toe 2200 perso nen de uitvoeringen van Paganini' hadden bijgewoond. Vooral het ballet onder leiding van Rlna Way deelde in de hulde. Thalia zal deze operette nog eenmaal opvoeren voor de Kunstkring in Emmeloord, waarna het bekende „De Graaf van Luxemburg" in studie zal worden genomen. Door medewerking van het Cen traal Genootschap Wieringermeer zijn dit jaar vier kinderen uit de polder uitgezonden naar kinder herstellingsoorden, Dit vraagt fi nanciële offers vas vereniging en ouders. Wil men dit werk voor de gezondheid van de jeugd voortzet ten dan is steun onontbeerlijk, zo wel door trouw lid te blijven van de vereniging als door nieuwe le den te winnen. De secretaris van het Centraal Genootschap, de heer W. v. d. Meulen, Korenstraat 65 te Kreileroord, doet daarom een drin gend beroep op de polderbewoners lid te worden van deze charitatie ve instelling. Binnenkort krijgt Open Jeugd werk Stichting in de Wieringer meer de beschikking over een eigen ruimte in Wieringerwerf. Het is het gebouw waar nu nog een atelier Is gevestigd van C en A, maar wat binnenkort ontruimd zal worden. De afmetingen zijn zeer behoor lijk, er is een zaaltje van ongeveer 24 meter en een kantine met keu kentje. Het spreekt vanzelf dat men daar aardig mee in z'n nopjes is, vooral omdat het geheel nog in een goede staat verkeert en de verbouwings- kosten niet ai te hoog komen te liggen. Er bestaan al verschillende plan nen met de ruimte. Zo wordt er gesproken over een koffiebar die regelmatig geopend zal zijn. Verder kunnen er In de komende winter allerlei activiteiten ver wacht worden In dit eigen home. A.s. vrijdag zal Stoy in hotel Smit te Middenmeer een inspraak avond organiseren waar iedere jongere uit de Wieringermeer kan komen met wensen en suggesties omtrent de Inrichting en activitei ten. Stoy zelf zal die avond haar eigen plannen ontvouwen en aan het oordeel van de jeugd onder werpen, zodat iedereen zich van het begin af zoveel mogelijk be trokken zal voelen bij de gang van zaken. Na de discussie zal er een disco bar zijn en een ieder zal zijn mee genomen plaatjes daar kunnen la ten draaien. Het is te hopen dat de jongeren dit Initiatief zullen waarderen en de gelegenheid aan grijpen om zich persoonlijk te be moeien met hun eigen toekomstige mogelijkheden tot vrijetijdsbeste ding. De discussieavond over de jeugdraad is van a.s. vrijdag ver schoven naar de 24ste april Jan Woesik (17), woonachtig te Wieringerwerf, is voor het eerst in 't openbaar opgetreden als gooche laar, Dit gebeurde In het bejaar dentehuis „Lelypark" fe Wierin gerwerf. De wijze waarop hij (vol gens Van Dale's Groot woorden boek) de „vlugge, voor het oog be- driegelijke toeren met de handen verrichtte om zo de toeschouwers te misleiden", viel bij de aanwe zigen zeer in de smaak. Handig manupuleerde hij met doekjes en kaarten en nog diverse andere voor de goochelkunst onmisbare attri buten, De aanwezigen keken ge boeid toe en hadden zo een gezel lige avond. De voorzitter der con tactcommissie, de heer D, Pijper, sprak een kort dankwoord en bood de jeugdige artist, die met veel succes gedebuteerd had, een atten tie aan. Deze toverde tot slot nog even een paar eieren onder de ok sels van de heer Pijper tevoor schijn. Voorzitter Baron, die een bijna volledige zakenclub hartelijk wel kom kon heten op deze eerste ver gadering in het nieuwe jaar gaf in z'n openingswoord 'n kort re sumé van het afgelopen vereni gingsjaar. Hij wees op de steeds toenemende concurrentiestrijd in de lande en hij vertrouwde erop dat Slootdorp in deze storm de gunst van de consument zou blij ven behouden. De gehouden Sint Nicolaasactie werd een groot suc ces, zowel voor de kinderen als voor de groten en hij dankte daar voor een ieder voor de medewer king, maar deed toch nog een be roep op de financiers omdat de begroting niet helemaal sloot. In deze vergadering werd het gemis aan goede busverbindingen met Slootdorp druk besproken en men drong er bij het bestuur op aan alles te proberen om hierin ver betering te brengen, door b.v, con tact op te nemen met de rijksver keersinspectie, de klachten zijn toch gemotiveerd genoeg. De zomeractie zal gehouden wor den op 20, 21 en 22 augustus cn di verse activiteiten zullen dan on dernomen worden, waarbij een puzzlerit weer het hoggtepunt zal zijn. Het reclamebord aan de ka naalkant t,b,v, het watertoerisme zal nu spoedig worden geplaatst. Met gratis drinkwatervoorziening voor de plezierboten. Met een dankwoord voor de vele belangrijke suggesties sloot de voorzitter deze geanimeerde ver gadering. 28ste jaargang 2020/1, nummer 85

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2020 | | pagina 25