4- Jaarverslag penningmeester. De penningmeester bespreekt uitvoerig de financiële zaken over 2019. Er was o.a. een bijdra ge voor diverse projecten, ten bedrage van 7.943,23. De totale baten waren 274,91 hoger dan de lasten, waardoor de algemene reserve is gegroeid. 5. Kascontrole Mevr. D. Bischoff Tulliken en mevr. C. Verbruggen hebben de kascontrole over 2019 uit gevoerd. Mevr. C. Verbruggen voert het woord en geeft aan, dat de financiën keurig waren verzorgd. Namens de kascontrolecommissie adviseert zij de vergadering, om het bestuur de charge te verlenen. De vergadering gaat hiermee akkoord. Mevr. C. Verbruggen is aftredend en zal worden opgevolgd door mevr. W. Zwart. 6. Begroting 2021. De penningmeester stelt voor, om vanaf de begroting over 2021 een bijdrage van 10% van de contributies en advertenties te begroten voor projecten en andere verenigingen. Dit omdat het Genootschap steeds meer betrokken wordt bij dit soort initiatieven. In deze begroting komt dat neer op een bedrag van 2100,-. De vergadering gaat, zonder bezwaar, akkoord met deze begroting. Mevr. A. Blijdorp vraagt naar de reden van een boekenfonds. De pen ningmeester geeft aan, dat dit indertijd is ingesteld, om in de toekomst een bijdrage te kun nen leveren aan de uitgave van bijvoorbeeld een 'boerderijenboek' en/of een 'winkelboek'. 7. Bestuursverkiezing. In 2020 zijn aftredend en herkiesbaar: Dhr. F. de Vries en dhr. H. Roelofsen. Omdat er zich geen tegenkandidaten hebben aangemeld, worden zij beiden herkozen voor een volgende periode. 8. Rondvraag. Dhr. Hakvoort merkt op, dat er in de 50er jaren ook Joegoslaven hebben gewoond in de ba rakken in Slootdorp. 8a. Initiatief herdenken C. Douma. Mevr. Anita Blijdorp verhaalt over de activiteiten m.b.t. het herdenken van Catrinus Dou- ma en zijn collegae verzetsmensen. Op 24 april zal het straatnaambord 'Catrinus Doumap- lein' worden onthuld, alsmede een kunstwerk en twee plaquettes. Om dit alles te bekostigen wordt er door haar gevraagd, om een financiële bijdrage te leveren. 9. Pauze. Gedurende de pauze is er gelegenheid tot het nuttigen van een drankje. De consumpties (kof fie en thee) zijn, tijdens deze bijeenkomst, voor rekening van het Historisch Genootschap. 10. Lezing. Na de pauze verzorgen de heren Kamma en de Greeuw, een boeiende en humoristische lezing over 'de tuinbouwveilingen in Medemblik'. Deze lezing wordt ondersteund door oude foto's. Na afloop van de lezing, worden de verzorgers hiervan, door de voorzitter hartelijk bedankt en krijgen zij een bloemetje aangeboden. Tot slot bedankt zij alle aanwezigen voor hun aanwe zigheid en wenst ze iedereen een wel thuis. De vergadering wordt om ca. 22:15 uur gesloten. 11. Sluiting. 28ste jaargang 2020/1, nummer 85

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2020 | | pagina 15