Notulen jaarvergadering van dinsdag 25 februari 2020 Historisch Genootschap Wieringermeer Hans Roelofsen, secretaris Locatie: 'de Cultuurschuur' te Wieringerwerf 1. Opening Om 20:00 uur opent de voorzitter de vergadering. Ze heet iedereen van harte welkom, vooral ook de heren A. de Greeuw en A. Kamma, die na de pauze, een lezing zullen houden over 'de tuinvei- lingen van Medemblik'. Tevens vermeldt zij, dat mevr. Anita Blijdorp de gelegenheid krijgt, om te vertellen over het initiatief m.b.t. het herdenken van verzetsman Catrinus Douma. (Agendapunt 8a) Ook geeft ze aan, dat in het kader van '75 jaar vrijheid' en het feit, dat de Wieringermeer 75 jaar geleden werd geïnundeerd, er de komende tijd diverse activiteiten ingepland staan, waarbij het Genootschap is betrokken. Er is en zal door de vrijwilligers veel werk worden verzet, om hier voor e.e.a. te kunnen realiseren. Ook zal het bestuur vanaf heden regelmatig een afgevaardigde van de diverse werkgroepen uitnodigen, om tijdens de bestuursvergadering de wensen van deze groep kenbaar te maken. Het is ook de bedoeling, om 1 keer per jaar alle vrijwilligers uit te nodi gen voor een hapje en een drankje. Verder komen er o.a. de volgende punten aan de orde: - Barakken in Slootdorp: een klein deel wordt bewaard en er zal een film over worden gemaakt. - Op 14 maart wordt er door FilmToen weer een film vertoond over 'voedsel'. - Op 20 maart is de onthulling van de 'Herdenkingsstenen Joods Werkdorp'. - Op 21 maart is de opening van de nieuwe tentoonstelling. - Op 4 april is de onthulling van 2 herdenkingspalen. - Op 11 april is de onthulling van de herdenkingspaal aan de Molenweg. - Op 17 april is de opening van het wandelpad aan de dijk. - Op 18 april is er een themamiddag. - Op 24 april is de herdenkingsbijeenkomst en o.a. onthulling straatnaambord voor C. Douma. - Op 4 mei is er de dodenherdenking. 2. Notulen jaarvergadering 27 februari 2019. Daar de vergadering geen enkele op-/en of aanmerking heeft op de notulen van 27 februari 2019, zoals deze gepubliceerd zijn in Kroniek nr. 82, worden deze ondertekend. 3. Jaarverslag secretaris. De secretaris geeft in zijn jaarverslag aan, dat het Genootschap in 2019, weer betrokken was bij veel activiteiten. Het ledentalaantal steeg naar 1075. Na een korte stilte, ter nagedachtenis aan de leden, die ons in 2019 zijn ontvallen, gaat hij in op diverse zaken waarmee het HGW zich in 2019 zoal heeft bezig gehouden. Dit zijn o.a.: de jaar- en ledenvergadering, de Kroniek, de herdenkingsstenen Joods Werkdorp, de barakken in Slootdorp, de diverse tentoonstellingen, de picknickbanken, facebook, het 'Wielenplan', etc. Ook geeft de secretaris aan, dat men best trots mag zijn op de vele enthousiaste vrijwilligers en doet hij tevens een oproep, om zich aan te mel den als vrijwilliger. Tot slot meldt hij, dat het Genootschap zich in de komende jaren niet alleen op het verleden moet richten, maar ook op de veranderingen van nu en in de toekomst. 28ste jaargang 2020/1, nummer 85

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2020 | | pagina 14