Jaarverslag 2019 Kroniek In de Kroniek stonden in het afgelopen jaar weer vele items en mooie verhalen. Regelmatig komen er positieve reacties binnen en ook vaak bedankjes, dat er aan een bepaald item aandacht is besteed. In 2019 verschenen de nummers 82 t/m 84. Website en facebook Onze website www.wieringermeergeschiedenis bevat steeds meer items en verhalen en ook de actuele berichten plaatsen we zoveel mogelijk op onze site. In 2018 zijn we van start gegaan met facebook. Hierop worden door ons regel matig foto's en filmpjes geplaatst. Tevens zijn we sinds 2019 zichtbaar op instagram. FilmToen Reeds vanaf 2017 verzorgt het Genootschap in samenwerking met het Filmhuis diverse historische films in de Cultuurschuur. Dit on der de naam FilmToen. In de winterperiode 2019/2020 zullen er 6 films worden vertoond met als thema Voedsel. Voor meer info kunt u mailen naar filmhuiscultuurschuur@gmail.com. AVG AVG staat voor Algemene verordening gege vensbescherming. Bij deze nieuwe privacywet hebben bedrijven en organisaties de plicht om persoonsgegevens goed te beschermen. Het protocol hiervan staat inmiddels in de Kroniek en op onze website vermeld onder colofon, waaronder tevens de privacyverklaring is ge plaatst. Schenkingen Het Genootschap is in 2019 weer verblijd met diverse schenkingen. Ook hebben we een mooie cheque van 980,90 van de Raboclubkascam- pagne in ontvangst mogen nemen. Dit dankzij allen die op ons hebben gestemd. Hierbij wil len we iedereen heel hartelijk danken, voor de financiële bijdrage die wij mochten ontvangen. Wij zijn u hier zeer erkentelijk voor. Zoals in middels wel bekend zal zijn, heeft het Genoot schap een ANBI cultuurstatus. Daardoor is het in veel gevallen mogelijk om gebruik te maken van een extra giftenaftrek. Voor vragen en/of informatie hierover kunt u geheel vrijblijvend contact opnemen met onze penningmeester, dhr. J. Bos. Ook op onze website is hierover in formatie te vinden. Vrijwilligers Het Genootschap is bij zeer veel uiteenlopende zaken betrokken en dit lijkt de laatste jaren wel toe te nemen. Om alles goed te kunnen hande len, heeft het Genootschap gelukkig de beschik king over een groot aantal enthousiaste vrijwil ligers. Daar zijn wij best trots op. Bedenk, dat we zonder hen, hier niet aanwezig zouden zijn. Voelt u zich nou ook geroepen om ons team te komen versterken, of wilt u hier meer over we ten, dan kunt u contact opnemen met een van de bestuursleden, of met het secretariaat. Tot slot Ook in 2019, hebben we ons weer veel bezig gehouden met de historie van onze fraaie pol der, maar we dienen ons ook te focussen op de toekomst, onze toekomst. Dat houdt in, dat er binnen het HGW goed ingespeeld moet worden op bepaalde ontwikkelingen. Te denken valt aan onder andere de sociale media, de toenemen de werkzaamheden en de communicatie. Hier dienen we ons in de toekomst nog meer op te richten. Binnen het bestuur zijn wij ons daar terdege van bewust en we trachten dat zo goed mogelijk op te pakken en hier uitvoering aan te geven. Wantniet alleen het verleden en heden zijn belangrijk, maar zeker ook de toekomst van ons Genootschap. 28ste jaargang 2020/1, nummer 85

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2020 | | pagina 11