Jaarverslag 2019 op 20 maart 1941 zijn afgevoerd, te herdenken. Dit door middel van een steen, waarop de leef tijd, de geboorteplaats en -datum en de plaats en datum van overlijden zal worden vermeld. Deze herdenkingsstenen zullen rond het reeds bestaande monument worden geplaatst. De planning is om op 20 maart 2020 de officiële onthulling te laten plaatsvinden. Barakken Slootdorp Binnenkort zullen de oude barakken in Sloot- dorp voorgoed verdwijnen. Deze zijn daar in dertijd geplaatst om de arbeiders te herbergen die zich bezighielden met de herbouw van de polder na de inundatie. Het Historisch Genoot schap zet zich nu in om een klein gedeelte van deze barakken te behouden. Tevens trachten we, middels het verzamelen van verhalen en het maken van een film, de geschiedenis hiervan toch levend te houden. Middels de media, onze website en de Kroniek wordt u van de ontwikke lingen op de hoogte gehouden. Tentoonstellingen Na de tentoonstelling Naamgeving in de Wie- ringermeer, die te zien was vanaf oktober 2018, kwam het thema die Robben 60 jaar aan de orde. In de zomerperiode was er de tentoonstel ling Laat je verrassen waarbij uit ons eigen ar chief materialen werden getoond. Daarna start te de tentoonstelling van fotoclub De Sluiter over Vroeger en Nu, waarbij uitgegaan werd van dezelfde locaties. Sinds oktober is er de tentoon stelling Sport greep me. Hierbij zijn attributen te bewonderen van diverse sportverenigingen uit onze polder. Deze tentoonstelling loopt nog even door. Picknickbanken De picknickbanken zijn inmiddels keurig ge plaatst. Dit in samenwerking met de afdeling Kernbeheer van de gemeente Hollands Kroon. De banken zijn voorzien van panelen met tek sten en foto's. De locaties zijn camping 'Het Bos Roept', op de hoek Alkmaarseweg-Cultuurweg en bij de Snippenweide. Wielenplan Eindelijk begint het er goed uit te zien, het mooie plan van dhr. J. Kerckhoffs, inzake het monument bij De Wielen. Enige tijd geleden heeft De Kop Werkt het plan overgenomen en momenteel is men druk doende om dit in goe de samenwerking met Kernbeheer en het Ge nootschap te verwezenlijken. Er komt een fraai uitkijk- en belevingspunt en het huidige monu ment zal worden opgeknapt en verplaatst. Op 17 april 2020, 75 jaar na de onderwaterzetting zal dit worden onthuld. Boerenversmarkt In het weekend van 7 en 8 september is bij de Fa. Biesheuvel in Slootdorp de jaarlijkse Boe- renversmarkt gehouden. Er werden door het Genootschap flyers uitgedeeld en ook de nodi ge informatie werd verstrekt, o.a. over de Her denkingsstenen Joods Werkdorp. Onze druk bezochte stand had als thema Eten van de tuin. Bezoekers konden diverse gekweekte groenten en vers gemaakte salades proeven. Dat viel ze ker in de smaak. Diverse andere activiteiten -Themamiddag op 13 april met de titels: Herinneren Gedenken en Markeringspalen en crashplaatsen. -De Binnenroute: een culturele trip met diverse tentoonstellingen op 19 mei. -Wieringerwerf op Wiele' op 30 juni, waarbij het HGW al vanaf 9:00 uur was geopend. -Seizoensopening Cultuurschuur en het vieren van het vijfjarig bestaan op 31 augustus. -Onthulling ie herdenkingspaal bij het Wagen pad en bijeenkomst bij het HGW op 14 septem ber. -Monumentendag met als thema: Plekken van plezier op 14 september. -Themamiddag met als titel De Hongerwinter op 9 oktober. -Het betrokken zijn bij de Monumentencom missie Hollands Kroon sinds 2019. -Het beoordelen en het indienen van aanpassin gen m.b.t. het Gebiedsplan Wieringermeer. 28ste jaargang 2020/1, nummer 85

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2020 | | pagina 10