Mededelingen en Oproepen Herdenkingsstenen Joodse Werkdorp Van de voorzitter Historisch Genootschap Wieringermeer Terugkijkend hebben we heel verschillende en geslaagde activiteiten gehad waar veel belang stelling voor was. De Versmarkt waar we het voedsel van de volkstuin presenteerden. De Themamiddag met als onderwerp de hon gerwinter. Het plaatsen van een herdenkings- paal aan het Wagenpad door Mark Hakvoort en Chris Dijkshoorn. Tot slot het benefietconcert in de Cultuurschuur ten behoeve van de herden kingsstenen bij het Joods Werkdorp. Het komende jaar is het 75 jaar geleden dat de polder onder water kwam te staan en we vieren de bevrijding. Daar zal de nodige aandacht aan besteed worden. In deze Kroniek alvast een voor proefje. Momenteel is in het Genootschap een tentoon stelling over sport in de polder, in januari zullen de vitrinekasten gevuld zijn met attributen over dit thema. Op zaterdag 18 januari 2020 wordt de Themamiddag Sport georganiseerd. Verschei- dene sporters uit de Wieringermeer komen ver tellen over hun internationale carrière. Een van die sporters is Steffan Tettelaar, bewoner van de Dijkgatshoeve, die zijn sporen heeft verdiend in de internationale paardensport. Over hem én over Carol Bradley wordt een film vertoond. Adrie Visser zal een verhaal houden over haar wielercarrière en Ad van Oers over zijn hobby sportvissen. Aanvang 14.30 uur in het Genoot schapshuis in de Cultuurschuur. Op zaterdagmiddag 15 februari om 14.30 uur is er in de Theaterzaal een optreden van thea tergroep Matrose met de voorstelling Matrose duikt in de Zuiderzeewet. Eerder heeft deze groep opgetreden voor de scholen in de Wierin germeer. Samen met de Cultuurschuur denken we dat dit ook voor volwassenen en grootouders met kleinkinderen in de bovenbouw erg leuk is. Voorafgaand wordt een film vertoond over 100 jaar Zuiderzee. Ina Hoogenbosch-Glas en Marieke Roos Overdonderd waren we door de belangstelling voor het benefietconcert op zondag 27 oktober. De zaal was helemaal vol en zelfs op het balkon zaten belangstellenden. Het heeft ons weer een boost gegeven én een prachtige opbrengst van ruim 1000,-. Fantastisch!! We zijn er bijna, nog 2.000 en we kunnen het er van doen. In het vertrouwen dat er nog mensen zijn (ook onder de lezers van de Kroniek) die ons het laat- ste zetje willen geven, zijn we intussen begon nen met de voorbereidingen voor de aanleg. A3 Bouw Techniek en Veenstra Grondwerken, beiden uit Middenmeer, zorgen samen met de ontwerper Ton Hoogenbosch dat het wordt zo als we het bedoeld hebben. Een grote steun in de rug zijn ondernemers die ons in natura bijstaan zoals Buxuskweke- rij van Arkel, Bloeiers, Sportprijzen De Boeier, 27ste jaargang 2019/3, nummer 84

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2019 | | pagina 7