Verschenen boeken Wij overleefden Historisch Genootschap Wieringermeer Sytie van der Zee Egbert Ottens, Hier is alles gewoon, dat spreekt... Hoorn in de Tweede We reldoorlog. Uitgave van Publicatie Stichting Bas Baltus. De auteur neemt ons mee naar Hoorn op een lange reis door zes duis tere jaren. Hij besteedt aandacht aan de vervolging van de Joden, de Arbeitseinsatz, de zorg voor onderduikers en de Hoornse knokploeg, de illegale pers, de liquidaties, de Binnenlandse Strijdkrachten, de be vrijding, het Militair Gezag en de situatie daarna, als het leven zich weer tracht te hernemen. Bij verschillende onderwerpen wordt de rol van de Wieringermeer besproken. Sytze van der Zee, Wij overleefden. De laatste ooggetuigen van de Duitse bezetting. Uitgeverij Prometheus. Nog steeds zijn er mensen die het allemaal hebben meegemaakt. De tachtig-, negentig-, honderdjarigen. Aan de hand van gesprekken met de betrokkenen komen in dit boek vooral de specifieke gebeurtenissen aan de orde die van de naziterreur de meest dramatische en traumatische periode in de Nederlandse ge schiedenis hebben gemaakt. Het is een van de laatste kansen om deze ooggetuigen aan het woord te laten. Over de Wieringermeer zijn Kees Meeuwsen en verzetsman Han Postel (f 20 september 2019) geïnterviewd. Thea en Jan de Roos, Geen soldaat kan de polder regeren! De Noord-Hol landse waterschappen tijdens de Tweede Wereldoorlog. Stichting Uitgeverij Noord-Holland. Ook aan de waterschappen ging de oorlog niet geruisloos voorbij. In de meidagen van 1940 zette het Nederlandse leger tientallen polders blank. De Duitse Wehrmacht deed in 1944-1945 hetzelfde. Drie weken voor de bevrijding werd zelfs de Wieringermeer onder water gezet. Intern kregen diverse waterschappen te maken met 'foute' bestuurders en personeelsleden. Het boek levert een onthullend, onthutsend en soms ronduit pijnlijk beeld op van de Noord-Hollandse waterschaps wereld in oorlogstijd. Tot slot noemen we het boek De Hongerwinter van Ingrid de Zwarte. Ook in dit boek wordt aandacht besteed aan de Wieringermeer. Zie ook het verslag Themamiddag Hongerwinter. 'ii 27 ste jaargang 2019/3, nummer 84

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2019 | | pagina 54