Gerrit Bosma: Kunstzinnige sporen in een strakke polder het buiten de pot om creëren. Op het erf, in het land. Ik kon mijn fantasie er heel goed in kwijt. Het was vergankelijk materiaal en ik kon er niet van leven, maar door de dagen, die ik in het Huis van Middenmeer werk, lukt het allemaal goed. Ik heb er een atelier en veel vrijheid om artistiek en kunstzinnig bezig te zijn.' Vergankelijk Door het werken met materialen uit de natuur en van het land zijn kunstzinnige en artistieke creaties zeer vergankelijk. Gelukkig heeft Gerrit van al zijn werken foto's gemaakt. In het fraaie boek 'Beeld in het groen' door hem zelf uit gegeven, zijn veel van zijn werken te bewonderen. Gerrit heeft het Genootschap een gesigneerd exemplaar geschonken. Bosma gaf in de afgelopen jaren tientallen creatieve cursussen, be zocht basisscholen in het kader van kunstprojecten, exposeerde onder andere in de bibliotheek en het ge meentehuis van Wieringerwerf. Ook verder buiten de grenzen van de Wieringermeer waren exposities zoals de beeldenroute bij het Mui- derslot. Tegenwoordig maakt hij ook veel wandborden. Door gewone etensborden als het ware in doorleefde en aangetaste strak gekaderde muurdelen te laten verzinken en deze niet op de muur te hangen. Het dusdanig ontstane pa neel noemt Gerrit het nieuw ontstane wandbord, dat wel weer op een muur kan wor den gehangen. Kleingoed vormt nu meer en meer het uitgangspunt van zijn crea ties. Zo heeft kunstenaar Gerrit Bosma al veel tijdelijke spo ren in de natuur achtergela ten. Curieus, mystiek en buitengewoon. Dat maakt een ontmoeting met deze kunstzin nige Wieringermeerder zeer de moeite waard. Bronnen: - Interview met Gerrit Bosma - Beeld in het groen. Boek met overzicht kunstwerken van Gerrit Bosma - Artikel in dagblad Trouw: Kunst van een polder jongen 25 okt 2004 - Artikelen uit de Wieringermeerbode 40 27 ste jaargang 2019/3, nummer 84

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2019 | | pagina 42