Zoekplaatje Op nevenstaande foto kwamen flink wat reacties binnen. Met de nodige vraagtekens komen we tot het volgende lijstje: 4. Henk Scholtens van de Nieuw-Almersdorperweg; 6. Gerrit Viersen van het Wagenpad; 7. Datema, vader van Wil, van de Westerterpweg; 9. Gerrit Rademaker van de Zuiderdijkweg 10. Gidus Jacobs van de Wierweg; 11. Bergmans van de Medemblikkersluisweg; 12. Rasing van de Zuiderdijkweg Wie nog meer namen kent, mag het zeggen. Op de foto van de Middenstandsvereniging Wieringermeer reageert Harry van de Bovenkamp, woonachtig in Ruppertsberg, Duitsland. Zijn broer John kwam bij hem op bezoek en liet Kroniek 83 bij hem achter. Tot Harry's verbazing herkende hij zijn vader en zichzelf op de foto op blz. 33. Hij vertelt: 'Op die foto die ik nooit eerder heb gezien, zit ik voorop bij kapper Kerst Zwart uit Mid- denmeer en kreeg steeds kortere haren. De heer Bronner, schoenmaker uit Wieringerwerf zit naast mij schoenen te lappen en de smid Jan van de Bovenkamp (onze vader) eveneens uit Wieringerwerf, staat achter het aambeeld. Ik kan me dit allemaal nog goed herinneren alleen weet ik de namen van de andere pioniers niet meer. Dat de optocht op 2 oktober 1954 was betekent dat ik daar op een maand na 10 jaar oud was.' Harry sluit nog een foto bij uit eigen album; zijn vader is te zien met pijp en schootsvel, de heer Bronner met hoed en 'ikzelf nog met haar' naast kapper Zwart, een zoon van Gerrit Zwart. Het nieuwe zoekplaatje is een foto van Cas Oort- huys uit het boek Landbouw (uitgeverij Contact Am sterdam, 1946). Omdat het bijschrift bij de foto luidt 'Boer in de Wieringermeer' vroegen wij ons af welke boer dat dan wel geweest is en of het wel een boer was. Graag uw reactie op deze vraag. 27ste jaargang 2019/3, nummer 84

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2019 | | pagina 37