Ingebracht en uitgelicht Wecken Het was een grote verandering in haar le ven en dat van haar familie. De beide top sport oma's hebben vaak de kleinzonen op gevangen als vader aan het werk was. Twee dikke plakboeken Carol heeft alle krantenartikelen, brieven, etc. bewaard en overzichtelijk ingeplakt. Het geeft een uitgebreid beeld van haar sportcarrière. Niet altijd is bij de foto's en krantenknip sels een datum te vinden, maar de triom ftocht begint in 1999. Carol haalt samen met haar badmintonpartner Ton Hollaar zilver bij de Nederlandse kampioenschap pen. Ook in het enkelspel werd ze tweede. Van een toernooi in Dortmund kwam ze met een zilveren plak thuis. Het was haar eerste buitenlandse ervaring. In het jaar 2000 begint Carol met een Nederlands kampioenschap in het damesdubbel. WK-wedstrijden in Duitsland volgen. Samen met Ton Hollaar wordt ze der de. Dat smaakt naar meer en Carol doet er in de trainingen nog een schepje bovenop. Dat levert jaar op jaar weer prijzen op. Een top per was wel het WK in Cardiff in 2002. Eerste in zowel het enkel- als het dubbelspel! In gemengd dubbel haalde ze zilver. Carol wordt voorgedra gen voor sportvrouw van het jaar. Maar ze wordt voorbijgestreefd door Esther Vergeer. Daar treurde Carol echter niet om. Verre en dure reizen Hoe hoger het niveau dat een sporter haalt, hoe verder weg de wedstrijden zich afspelen. Carol heeft zowat de hele wereld gezien met haar racket en pluimpje. Zo zijn er wereldti tels gehaald in India (twee wereldtitels tijdens de worldcup in 2002), Taiwan (driemaal goud), Spanje (uitgevallen wegens een blessure), Wales en Nieuw Zeeland. Dat laatste komt mooi uit; ze neemt de gelegenheid te baat om daar haar oom Hans Swier te bezoeken. Vanuit Thailand komt ze met goud en brons naar huis. Haar moeder Ineke wil nog wel kwijt dat ze het erg jammer heeft gevonden dat er steeds niet meer dan familie en vrienden op Schiphol stonden te wachten op de kampioenen. Waarom geen officials? Doen aan gehandicaptensport is een dure aan gelegenheid. Er wordt weinig tot niks vergoed. Bij buitenlandse reizen gaat een teammana ger en een coach mee. Gezamenlijk moet er gezorgd worden voor het vervoer van koffers, uitrusting, rolstoelen, etc. Niet erg comfortabel. Een schrijnend verschil met de valide sporters. Carol en haar mede badmintonners moeten op zoek naar sponsors. Dat kost veel moeite en tijd. In het album zit één brief van de gemeen te Wieringermeer. Zij storten 500,- voor een verre reis. Even verderop zit een rekening voor een nieuwe stoel van 2.500,-. Maar er komt een oplossing binnen de familie. Haar oom van de firma Swier en van der Weijden wordt hoofd sponsor. Dat heeft haar in haar verdere carrière vele zorgen bespaard. Noodlot Dan slaat het noodlot toe. Carol wordt getrof fen door borstkanker. Ze gaat de strijd aan. Na een chemokuur vertrekt ze naar het EK in Dort mund en weet drie gouden plakken weg te ha len. Haar conditie wordt minder maar ze blijft spelen tot het niet meer gaat. 'Het gaat om het spelplezier, niet om de knikkers' is haar credo. In het voorjaar van 2010, op 30 maart 2010 heeft Carol haar belangrijkste wedstrijd verloren. Uitreiking Pioniersprijs voor bijzondere sportprestaties door burgemeester P. Leegwater (2007) 27ste jaargang 2019/3, nummer 84

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2019 | | pagina 35