Ingebracht en uitgelicht Het kampioensracket van Carol Bradley Historisch Genootschap Wieringermeer Marieke Roos Het badmintonracket van Carol de Meijer-Bradley. Bad minton in een rolstoel was voor haar 'zo ongeveer als koekhappen met een blinddoek op.' Sport is leven. Leven is sport. Voor sommigen te kort Carol de Meijer11-01-1967 30-03-2010 Dit is het grafschrift van Carol. Heel toepasse lijk. Sport, topsport, bepaalde een groot deel van haar leven. Het leven zelf was voor haar ook een vorm van topsport, met in de laatste jaren 'mijn belangrijkste wedstrijd' zoals zij het noemde, namelijk die tegen kanker. Een veel te kort leven voor haar, want ze had nog heel veel plannen. Volgens haar moeder Ineke Swier was Carol al tijd al een sportief type. Volop in beweging. Het was dan ook niet vreemd dat Carol een sportopleiding ging volgen in Groningen. Daar na vond ze werk in de polder als gymnastiekle- rares. Carol trouwde en kreeg twee zonen. Als gevolg van een bevalling kreeg ze last van een ernstige chronische bekkeninstabiliteit. Met grote gevol gen: Carol kon haar beroep niet meer uitoefe nen en het lopen werd steeds minder. Ze is nog een tijdje taxichauffeur geweest en daarna had ze een winkeltje in baby- en peuterkleding aan huis. Tot ook dat niet meer ging. De rolstoel werd een onmisbaar hulpmiddel. Tijdens een cursus rol stoelvaardigheid in Tuitjenhorn kwam Carol in aanraking met diverse sporten. Haar keuze viel op rolstoelbadminton. Het beviel haar zo goed dat ze lid werd van de Marinevereniging 'Zee macht' in Den Helder. Deze vereniging had een sectie aangepast badminton. Daar deed ze aan enkel-, dubbel- en mixed dub belspel. Samen met partner Ton Hollaar werd zij door de landelijke organisatie voor lichame lijk gehandicapte sporters, de NEBAS, uitgeno digd voor een Nationale Selectiedag in Amers foort. Zij en Ton doorstonden de selectie. Een heel nieuw leven begon. Carol werd topsporter. Twee keer in de week trainen in Den Helder en twee keer in de maand trainen in het centrum van het land. Daarbij nog een gezin met twee kleine kinderen draaiende houden, waarvoor de nodige hulp ingeschakeld moest worden. Ton Hollaar en Carol Bradley

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2019 | | pagina 34