Vorderingen woning bouw in W.-meer. NIEUWE BONNEN De Jubilenm - film. Aan de bewoners van Bouwbureau - woningen 11 - December- herdenkins. Flevo-Bode Uit het verslag van de stich ting Bouwbureau de Wl-Meer per 1 Sept. '48 blijkt het vol gende: Het herstel van de dxie ten. gevolge van de inundatie vrij wel geheel verwoeste dorpen: vordert gestadig. In Middenmeer is de hele Havenstraat nu weer opge bouwd, en reeds weer bewoond. Dit betrof in totaal 26 wonin gen. Ook de Torenstraat en de Biugstraat schieten nu aardig op. In alle percelen in beide: stiaten is het timmerwerk ge reed. [46 woningen in de To renstraat en 12 in de Brug straat, de reeds bewoonde aan particulieren behorende percelen niet medegerekendl Bovendien zijn in de Toren- ftraat de percelen 19, 21, 23, 25 27 en 29, alsmede de nrs. 11_ 13. 15 en 17 reeds weer geheeL hersteld!, en bewoond. Het verste gevorderd zijn nu dc nrs 31 - 41, in totaal 6i pancV.n. Daar is het schilder werk reeds gereed en wordt ae laatste hand gelegd. Vt-fder merken we in Mid denmeer nog vorderingen aau de Kanaalweg. In alle percelen, van öe stichting aan de Ka- nru'v.eg, kon de verdieping- vloer worden gelegd. Geldig van 720 November. 361 Vlees 100 gram vlees 362 Vlees 400 gram vlees 363 Vlees 150 gram vlees 368 Alg. 250 gram boter of marg. 0f 200 gram vet 371 Alg. 250 gram boter of marg. 0f 200 gram vet 377 Alg. 125 gram boter of marg. of 100 gram vet 367 Alg. één el. 372 Alg. 200 gram kaas of 250 gram korstl. kaas B385 200 gram kaas of 250 gram korstl. kaas. 378 Alg. 100- gram kaas of 125 gram korstl. kaas 373 Alg. 250 gr. zachte zeeji en 250 gram soda. 379 Alg. 500 gram zachte zeep en 500 gram soda. 374 Alg. 125 gram koffie. 375 Alg.50 gram thee. TABAKSKAARTEN. 127 Tabak 2 rantsoenen siga retten of kerftabak 131 Tabak 2 rantsoenen siga retten of kerftabak De reisbioscoop Citex ver toonde Vrijdagavond voor een overvolle zaal de 2 uur in beslag nemende Jubile umfilm in Middenmeer. Hef publiek was vanzelf sprekend zeer opgetogen. Naar wij vernemen ls de Prot. Chr. Cultuurgemeen schap thans in onderhande ling, om de jubileumfilm in. kleuren naar de polder te laten komen. Ook dan zal er o.i. veel belangstelling zijn DE MIDDENMEERSE GROND BEVATTE IJZER EN STAAL. Enkele jongens vonden de zer dagen bij het graven achter woonhuizen In de Torenstraat tot hun grote verbazing een complete Har- ley Davidson motorfiets in de grond. Na controle door een vak man bleek, dat de inwendi ge delen nog prima waren, ondanks dat de buitenkant vanzelfsprekend een beetje verroest aandeed. De motor ls voorlopig bij garage Klare ondergebracht. ndsschien dat de vroegere eigenaar, die de motor wel licht voor de bezetters heeft begraven, zich nog komt melden. Men verzoekt ons, de be- woneYS van percelen, welke eigendom van de Stichting Bouwbureau „De Wieringer- meer" zijn, er op te wijzen, dat het noodzakelijk is, een veelvuldig gebruik van de doorspoelinrichtingen te ma ken. Verschillende malen zijn verstoppingen veroorzaakt, doordat dit werd nagelaten Het gevolg is, dat niet onbe langrijke kosten moeten wor den gemaakt om de zaak- weer in orde te krijgen, ter wijl deze hadden kunnen, worden voorkomen. Er wordt in dit verband op gewezen, dat de bewoners allen een- waterabonnement hebben, zodat een, overigens vrij ge ring, meerder watergebruik voor de belanghebbenden, geen extra kosten mede brengt. Er wordt een beroep op alle bewoners gedaan, het bovenstaande wel in acht te nemen. Middenstanders weer ia eigen pand terug. Melkhandel Keppel was iceds maanden in de polder terug. Ijzerhandel Dekker had ezn gedeeïie van zijn woning en winkel afgestaan ea Kep pel kou redden. Deze week echter heeft hij de nieuwe zaak aan de Brug straat kunnen betrekken en hoeiwel de winkel nog niet officiéél geopend is, kunt U er toch weer terecht. De etalageramen zijn nog wit geschilderd, maar spoedig zal ook de etalage weer in gebruik genomen kunnen wor den, teneinde kooplustige huismoeders te prikkelen me', allerlei artikelen in de zuivel en comestibles branche. Het pand is enigszins gewij zigd en de indeling is iets practischer dan voor de inun datie. zodat het pand aan de modernste eisen voldoet. Aannemer Wassink heeft het bouwwerk in betrekke lijk korte tijd opgeleverd, daarbij geholpen door schilders bedrijf Ten Kate, beide te Middenmeer. De Brugstaat is weer een 7&kenpand rijker geworden en gelukkig is weer één onzer Middenstanders er in ge slaagd zijn zaak te herbouwen Mogen de andere Midden standers spoedig volgen I Aan Keppel onze gelukwen sen. FIETSPAD SCHAGERWEG. Met rasse schreden nadert dit pad haar voltooiing. Het gedeelte vanaf LutjeKol- horn tot Middenmeer is, op- het teren na, voltooid. De verkeersveiligheid voor de fietsers op de Schager- weg zal door het in gebruik, nemen van dit pad aanmer kelijk verhoogd worden. Met verwijzing naar de ad vertentie in dit nummer, her inneren wij onze lezers aan de grote herdenkingsavond, die op 11 December, 19 uur, in Hotel Smit gehouden wordt. De herdenking van het feil dat de polder vóór 3 jaar op nieuw droog viel, zal die avond, op de voorgrond staan, terwijl tevens de Commissie Weder opbouw W.Meer officieus af scheid zal nemen. Daar dit een polderfamilie avond bij uitnemendheid wordt verwachten wij een geheel ge vulde Beurszaal, 27ste jaargang 2019/3, nummer 84

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2019 | | pagina 31