I. Vos Opheffing! ERKAMP HALVE PRIJS Verdwenen winkels, Middenmeer IV Nooit eerder ben ik een pand/bedrijf tegengeko men met een telefoonnummer dat gelijk is aan het huisnummer. Veel korter kan het niet. De eerste kruidenier van de polder noemde zijn zaak de Concurrent. Eind veertiger jaren sloot Varkevisser zich aan bij de VIVO, de Vrijwillige In- en Verkooporganisatie, gegrondvest in 1942 en later gefuseerd tot Unigro. In 1951 nam zoon G. Varkevisser de zaak over. De VIVO in Middenmeer groeide mee met de tijd. Verbouwing na verbouwing. Een andere eigenaar kwam. Mevrouw Zee met haar assis tent Stefan Tödt openden op 14 november 1963 de zelfbedieningswinkel, nog steeds onder de VIVO-vlag. Tot eind 1970 de kruidenier vertrok en de accountant kwam. Silvis Vos vestigde er een accountantskantoor. Toen ze meer ruimte nodig hadden werd de ingang verplaatst naar de zijkant. Maar ook daar groeide de boekhou ders uit hun jasje, Silvis Vos betrok een glaspa leis schuin aan de overkant en bakker Veenstra kocht nummer 11 om toekomstige uitbreidings mogelijkheid te krijgen. BRANDSTOFFEN HANDEL annex MANUFACTUREN Middenmeer Tijdelijk gevestigd: Oosterhaven 30 Medemblik. Het was de bakker hoofdzakelijk te doen om het achtererf. Het kantoorpand kon dus van de hand gedaan worden. Het bestuur van het Historisch Genootschap Wieringermeer was attent en het feit dat het Ge nootschap eerdaags de tijdelijke huisvesting in de Rabobank moest verlaten leidde tot het plan om het pand op 11 te kopen. Armlastige orga nisaties hebben daar steun en inventiviteit bij nodig. Inventief was het bestuur en steun kre gen ze. Ledencertificaten samen met de steun van de Stichting Oude Beurs maakten de koop mogelijk. De koop werd gesloten op 17 november 1999. De genootschapsvlag kon in top bij de opening op 15 april 2000. De snel veranderende wereld leidde tot andere inzichten en ook, na langduri ge overpeinzingen, tot een verhuizing in okto ber 2014 naar de Cultuurschuur in Wieringer- werf. Brugstraat 11 kwam weer in de verkoop en na korte tijd betrok de IT-balie het pand. En sinds die tijd zit de deur weer middenvoor aan de Brugstraat. Brugstraat 9 Naast de eerste bakker in de polder opende J. Vos op 11 maart 1933 het eerste Manufacturen Magazijn van de Wieringermeer. Ter verduide lijking voor de jeugdigen onder ons: een maga zijn in manufacturen is een kledingwinkel. In Middenmeer kon al in de lente van 1933 op een paar stappen afstand van elkaar zowel de inwen dige als de uitwendige mens verzorgd worden. Het echtpaar Vos, afkomstig uit Drenthe begon in de polder als kantinebeheerder. Interieurverzorging en Textiel Dit kunstwerk aan de gevel van het Genootschapshuis verhuisde mee naar de Cultuurschuur 1 Nog volop prachtige japonnen, blouses, rokkenenz. I Ook in de woninginrichting grote kortingen i Brugstraat 9.1775 BC Middenmeer tel. 02270-1676 i 27 ste jaargang 2019/3, nummer 84

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2019 | | pagina 20