Verdwenen winkels, Middenmeer IV Historisch Genootschap Wieringermeer Rein Kooien In deze Kroniek komen we bij het deel van de Brugstraat waar we met z'n allen veruit de meeste zweetdruppels hebben weten te produceren. Hoofdzakelijk omdat ongeveer de hele polderjeugd er regelmatig samenschoolde ter lering en vermaak: toneel, muziek, dans, gro te evenementen en kleine evenementen. Onvergetelijke tijden waren dat. De gouden eeuw van Middenmeer. De huidige erbarmelijke staat van het gebouw is zeer deerniswekkend. Je wordt er koud van, het zweet verstopt zich. Het blijft de Brugstraat, dat wel. We gaan verder waar we de vorige Kroniek gestopt zijn. Brugstraat 15a In december 1968 opende Joepert Blokdijk naast zijn Detrabar een cafetaria. Volgens de van Dale was dat een openbaar lokaal waar men eenvoudige consumpties tegen zeer lage prijs en meestal staand kon nuttigen. Nu noemen we dat een snackbar. In 1994 werd op 15a de snackbar losgekoppeld van de Detra. De snack bar werd verpacht aan Paul en Elly Buisman en ging verder onder de naam De Pitstop. Het menu veranderde nauwelijks. In 2001 kwam er een nieuwe pachter in de snackbar. Marloes Bekema begon er haar Snackplek. Marloes was overigens al vanaf 1996 werkzaam in De Pitstop. Zij werd geassisteerd door Sabine van der Geest, Sigrid Zeinstra en Willeke Reitsma. Het menu werd uitgebreid en de dames noem den hun zaak een cafetaria of lunchroom. Ver der veranderde er niet veel. Op 1 juni 2007 droeg Marloes Bekema de pacht van het pand over aan Wendy en Johan Hopman, de uitbaters van Wendy's Detrabar, de buren dus. De nieuwe pachters spraken lie ver weer over een snackbar, nu met de naam Pico-Bello. In 2012 kreeg het pand, bar zowel snackbar, opnieuw een andere pachter. Qunli- ang Lin, alias Willem, is er nu uw gastheer. Het is er nog steeds goed toeven. Brugstraat 13 In 1936 ventte Kok al met 2 bakkerskarren in het uitbreidende Middenmeer. 27 ste jaargang 2019/3, nummer 84

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2019 | | pagina 18