Emancipatie van de vrouw een langzaam proces Feestelijke heropening winkelpand Hoekenga Wieringermeerbode Grote deelname aan lappendag Voor de op woensdag 17 septem ber te Mlddenmeer te houden lap pendag is grote belangstelling van de standhouders. Met het draaior gel De Kaasdragers van de heer A, de Wit in het midden belooft het weer een gezellige drukte te wor den, temeer daar de middenstand met extra koopjes reclame maakt. Na afloop van de lappendag wordt omstreeks zeven uur in de Toren straat een karate- en judodemon stratie gehouden. In de Brugstraat worden inmiddels de kermisattrac ties opgetrokken. Aardgas in de Wieringermeer Van de zijde van de Nederlandse Gasunie worden er stappen onder nomen om ook in de dorpskernen van de Wieringermeer aansluitin gen aan het aardgasnet mogelijk te maken. Het is niet de bedoeling hiervoor het aardgas te gebruiken dat in Slootdorp is aangeboord, daar dat van een andere samenstelling ls als het aardgas uit Groningen. Wel zou een re gelstation nodig zijn om een aftapping van de hoofdleidin gen, die in de Wieringermeer lig gen, mogelijk te maken. Opening soos „De Polderclub'* Voor tien gulden kan men Üd worden van „De Polderclub". Dit is een van de voorwaarden ver bonden aan het lidmaatschap van de nieuwopgerichte sociëteit, die in het vervolg elke zaterdagavond zal worden gehouden in eon der ge bouwen van de Z.W.M. aan de Ha venkade te Mlddenmeer. Bij de openingsbijeenkomst wa ren als genodigden aanwezig bur gemeester Omta, de wethouders Zoodsma en Bljpost en de heren Kroeze en Kemmeren van de ZWM. De leiding van deze avond berust te bij de heer A. Vollebregt, die een uiteenzetting gaf over het doel van de soos, het bestendigen van contacten ook bij jongeren b.v. na het voleindigen van een cursus. „Het ontmoeten" aldus burg. Omta In een toespraak, „moet geen moe ten zijn, maar een spontane daad," Verder spraken nog de heren Kem meren en Kroeze. NaN het offici ële gedeelte volgde een gezellig sa menzijn. Herbouw Chr Nat. School Mlddenmeer Toen in februari van dit jaar de Chr. Nat, School te Middenmeer grotendeels afbrandde, zag het er voor de betrokkenen slecht uit. De school kon niet meer worden ge bruikt, de leiding moest improvi seren en de leerlingen werden soms ver van huls ondergebracht in andere leslokalen. Dank zij de goe de medewerking van Bouwbedrijf Wassink van Garderen NV zal pre cies een maand voor de opleve ringsdatum de school weer in ge bruik worden gesteld. Op vrijdag 31 oktober zal de overdracht plaats vinden waardoor op maandag 3 no vember het gehele gebouwencom plex door leerlingen en onderwijs personeel kan worden betrokken. Doordat een gedeelte van het meu bilair nog enkele weken later zal worden kunnen afgeleverd is de officiële opening van de school vastgesteld op donderdag 27 no vember, zulks onder aanwezigheid van officials en genodigden. Voorspoedige bietenoogst De bietencampagne ls dank zij de gunstige weersomstandigheden in het afgelopen seizoen zeer waarschijnlijk voor de bepaalde streefdatum afgelopen. Mede door het beter georganiseerde bleten- transport kon snel worden gewerkt. Bij de steiger van de Centrale Sui kerbietenmaatschappij te Midden- meer Is de laatste lading voor de fabriek te Halfweg verscheept. Ook de Suiker unie heeft het program ma praktisch afgewerkt en alleen mist of stormweer zouden de over tocht over het IJsselmeer nog kun nen stagneren. Bij normale om standigheden zal de bietenoogst '69 voor 6 december geborgen zijn. Zeer geslaagde familiedag W.meerruiters Zaterdag werd In het Dijkgatbos de jaarlijkse familiedag van de Landelijke Rij vereniging „Wierln- germeerruiters" gehouden. Van heinde en ver kwamen des mor gens vroeg reeds de ruiters, ama zones en ponyru Iters naar het in herfsttooi pralende bos, waar „man en paard" prachtig afstaken tegen het natuurlijke decor van diverse tinten groen, geel en bruin. Met de zon in het hart en op 't gezicht arriveerden zij op de ver zamelplaats. Eerst werden de paar den verzorgd en vervolgens de rui ters gelaafd met koffie. Voorzitter G. Griffioen sprak de wens uit dat men onder deze ideale weersom standigheden een alleszins ge slaagde dag zou hebben. Dc heer H. B, Dijken, hooldin- structeur der vereniging, gaf een uiteenzetting over het programma van de dag. Als eerste nummer volgde de cross. Deze was de vo rige dag al door leden en ouders uitgezet, terwijl deze ook een tent hadden opgebouwd, waarin men even kon zitten om er iets te ge bruiken. De start der zware cross en van een wegparcours vond plaats om 11 uur. Daarna volgde de middencross. Het bleek dat al les prachtig was opgezet en ver zorgd. De zware cross strekte zich uit over pl.m. 5,5 km; de midden cross over pl.m, 3,5 km. Toen ieder een weer binnen was stond de soep klaar. Na deze pauze volgden de lichte cross, de cross voor de ponyruiters en de cross voor oud-ruiters. Deze hadden hetzelfde parcours als de middencross, doch de hindernissen waren verlaagd. Tot slot volgde de behendigheidswedstrijd voor de po nyruiters, tn twee klassen. VROUW PROJECTIE VAN DE MANLIJKE VISIE De zinsnede volgens welke de man het hoofd ls van het gezin, is door de Tweede Kamer uit het burgerlijk wetboek geschrapt. Maar In een land, waar een deel van de bevolking de vrouw zelfs niet het bekleden van kerkelijke bestuursfuncties waardig keurt, gaat het met de emancipatie van de vrouw niet ao snel als een simpel kamerbesluit ons suggereert. Individueel is de Nederlandse vrouw de laatste decennia stellig geëmancipeerd, maar als groep neemt het vrouwelijk deel der natie in velerlei opzicht nog steeds een assepoestersplaats in. Vaak is de vrouw niet meer dan 'n projectie van de mannelijke visie In de werksfeer wordt de vrouw nog dikwijls onderbe taald en In de fiscale sfeer is zij een aanhangsel van de man. De werkende gehuwde vrouw wordt in zekere zin gediscrimi neerd, omdat men van haar taaik in het gezin een vertekend beeld geeft, dat zijn wortels vindt in opvattingen uit een nog niet geheel voorbij patriarchaal tijdperk. 27ste jaargang 2019/3, nummer 84

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2019 | | pagina 15