Wieringprm o dp Historisch Genootschap Wieringermeer Een grootse, verantwoordelijke opzet 1969: september t/m december Nieuws- en advertentieblad voor Wieringermeer en Omstreken AilinluUtrnllr iillflnvn Drukkerij r/ïi C. J. Broker, Hoofdstraat 28—31. ltlppolytuihoef, Klro HimI INsluiU H, Hooybtrf. tel. 02270 367 Dra. O. A. Jcngima, UI. 03279 -289. Veraeligm woeiwilnin en xaterdats. Abcinnementaprlji f 1.90 per kwartaal AdvertentteprtJa 12 eoiil ixr min kleine annonces tot regels f 2,—, elke regel meer 2» cent famllle- Iwrlrhteu 14 rent per mm bij contracten reductie. STOYOPEN JEUGDWERK In de met gekleurde balonnen vrolijk versierde grote zaal van „De Maaier" vond vrijdagavond de inauguratie (installatie) plaats van de „Stichting Open Jeugd- en Jongerenwerk Wie ringermeer", met als roepnaam „Stoy". Deze stichting is tot stand gekomen uit een lusie van DID met de Katholieke Plat telands Jongeren (K.P.J.) en de Plattelands Jongeren Gemeen schap (P.J.O.). Deze bijeenkomst werd door pijn. 60 personen bezocht, waarbij als vertegenwoordiger van het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk de heer F. E. Gus- tenhoven, terwijl ook burgemeester Gmta en wethouder Bij- post (vertegenwoordiger in de Stichting namens het gemeente bestuur) aanwezig waren. EEN STIMULANS BIJ HET KOPEREN FEEST Kreileroord herdenkt in deze maand het feit dat het vóór 12'/t Jaar gesticht werd. Veel woorden zijn er gesproken over dit jongste dorp van Wieringermeer en Noord Holland. Er heeft zich daar echter een hechte gemeenschap ontwik keld. Stellig goed nieuws is het dan ook dat er kans bestaat dat er nu van het genoemde contingent van 50 woningen een toewijzing van 42 naar Kreileroord gaat. Daar rege ren vooruitzien is. besloot de raad reeds een crediet, groot f 96.625,— (incl. BTW) te verlenen voor het bouwrijp maken van het voor de woningbouw bestemde terrein, ge legen tussen de Klaverstraat en de Landbouwstraat. De straat, waar aan deze woningwetwoningen door de gemeente zullen worden ge bouwd, zal de naam dragen van de heer Gijs van Gaaien, een Wierin- germeerder die veel voor de ont wikkeling van Kreileroord heeft gedaan. Als dit woningbouwplan gerealiseerd is, zal het aantal wo ningen in Kreileroord tot 208 ge stegen zijn. Dat wil dus zeggen dat er dan in dit dorp dan pl.m. 800 personen zullen wonen. Wanneer te zijner tijd het bosplan van Wie ringermeer zal worden gerealiseerd zou ook dit kunnen bijdragon tot de verdere bloei van dit dorp. Gevaarlijke plek in Rijksweg Enige kraanwagens hadden zon dagmorgen, toen het wegdek door bevriezing glad was geworden, druk werk om een vijftal auto's op te ta kelen uit de berm van de Rijksweg, nabij het Robbcnoordbos. Ieder jaar blijkt dat men daar bij vorst extra voorzichtig moet rijden. Opening „De Schakel" Vrijdagavond werd te Slootdorp het gebouw van de Gereformeerde kerk officieel geopend. Dit ge schiedde door het overhandigen, van de sleutels aan de voorzitter van de kerkeraad, de heer Top. Het gebouw gaat De Schakel heten. Tijdens de opening werden vele lo vende woorden gesproken, o.a. door de heer De Vries, voorzitter van de woningbouwvereniging. Ds. Rasch, ds. den Nederlanden en pastoor Langelaan. Na de pauze voerden enkele Jeugdigen een toneelstuk op= waarni de historie van het gebouw werd uitgebeeld. Fanfarecorps Kreona Wieringermeer Dit is de nieuwe naam van het fanfarecorps in Wieringermeer. Zo als bekend heeft het bestuur een prijsvraag uitgeschreven om eer* originele naam te bedenken voor het corps, dat op een verbrede ba sis, een nieuw tijdperk is ingegaan. Er waren pl.m. 25 Inzendingen. Het bestuur besloot de naam Kreona. bedacht door mw. Hoogenboom te Wieringerwerf, te aanvaarden. De naam is een afkorting van: Krea- tieve ontspanning na arbeid. Nu de dagen korten is er de mo gelijkheid ook hier aanwezig als muzikant een zinvolle vrijetijdsbe steding te gaan beginnen, Krcona. noteert u ook gaarne als lid. Of komt u eerst eens kijken op de re petitie avond, donderdag van 8 tot. 10 uur in Ons Centrum. Het jeugd- corps is 'met groot enthousiasme gestart. De oefentijden zijn: Wie ringerwerf, gebouw Ons Centrum, van kwart voor zeven tot kwart voor acht. Te Middenmecr ni de Prinses Ireneschool, van half zes tot half zeven. Ook op donderdag avond. Wieringermeer in de- Steden-zeskamp show DE SELECTIEWEDSTRIJD Maandagavond half acht zal in de aula van de technische school te Wieringerwerf de selectiewedstrijd voor de televlsle-zeskamp-show gehouden worden. Er hebben zich nu plm. 10 dames en heren voor de „spraakwaterval" (met handicaps) aangemeld. Een gelijk aantal per sonen zal ook deelnemen aan de selectie voor denkster of denker om. het sportteam te vergezellen. Ook wordt deze avond vastgesteld wel ke der mannequins showen zal met. kleding uit het jaar 2000. De avond- staat onder leiding van dc coördi nator, de heer K. Kistemaker, Wa genpad 1, Middenmeer, tel. 02276 259. Eventuele vragen over deze avond en de show kan men tot hem richten. De toegang tot deze bij eenkomst is vrij voor iedere, dus. niet alleen voor hen die bij de or ganisatie van het geheel betrokken zijn. Geeft dus door uw aanwezig heid blijk van uw medeleven met deze voor Wieringermeer zeer be langrijke gebeurtenis! VERWERKING HUISVUIL Naar aanleiding van een sug gestie van een lid van de Jeugd raad om aan de buitenwegen één maal per maand huisvuil op te halen, hield de direkteur van de dienst gemeentewerken Wieringer meer, de heer H. Hoekstra, een causerie over de verschillende pro blemen die zich voordoen bij hel ophalen van huisvuil. Naast de gebruikelijke wijze van het ophalen van vuil aan de wo ningen in emmers worden momen teel bestudeerd de voor. en nade len va-n het ophalen in plastic zak ken. Vervolgens ging spr. na de di verse methoden die er zijn voor het verwerken van het vuil: er com post van maken; het storten In geulen en deze dan beurteling? vullen met vuil en met grond; hel verbranden, afdoende, maar kost baar. Momenteel is de situatie hier nog zo dat men volgens de goed koopste methode werkt, namelijk alles in een tocht storten cn daar over een laag grond van plm. een halve meter. Momenteel wordt nog enkel in dc dorpen het vuil opgehaald. Zou men er toe overgaan aan de bui tenwegen (gezamenlijke lengte pl m. 300 km) ook het vuil op te ha len, dan zou daar zeker een extra vuilniswagen voor moeten worden aangeschaft. 27 ste jaargang 2019/3, nummer 84

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2019 | | pagina 14