Nieuwe beheerder Detra Bar Verdwenen winkels, Middenmeer III tuig in de polder. Een snelheidsmonster was het niet. In april 1968 verkocht Keppel zijn zaak aan Blokdijk. En dat Detra de naam van een paard was liet Feikes duidelijk meewegen toen hij de zaal die hij in 1991 aan de achterkant bij liet bouwen de naam De Achterhand of de kont van het paard gaf. Onderhandse verkoep I11 onderhandse verkoop is het pand van de heer W. Keppel, aui- velhandelaar in de Brugstraat te Middenmeer, verkocht aan de heer C. ,1. Blokdijk te Middenmeer. Het ligt niet in de bedoeling van de heer Blokdijk, voorheen wonende te Hippolytushoef, eenzelfde be stemming aan het door hem ge kochte winkelpand te geven. En we weten allemaal dat met die onderhand se transitie café Dam aan de Torenstraat een waardige opvolger kreeg. Want buiten de grote vier, hotel Smit, hotel Lely, de Maaier en Het Dorpshuis in Kreileroord was tot dan café Dam het enige plekje waar je een borrel kon drinken. In december 1968 opende burgemeester Omta de Detra Bar. Hij was toen in een dichterlijke bui want hij sprak toen over de bestemmings wijziging van het pand met de woorden: 'Met melk meer mans ruilen we in voor met Bier meer kans'. En omdat Joepert niet al teveel voor een biertje vroeg voegde hij eraantoe dat we de woor den Bar-Bier niet te letterlijk mochten nemen want in deze nieuwe zaak werd je niet geknipt noch geschoren. De zaak liep goed en de jaren verstreken, zelfs met een fameus wereldrecord. Het wereldrecord klaverjassen werd in mei 1976 aldaar aangescherpt. 64 uur aan een stuk door klaverjassen. 64 potjes met ruim honderd duizend punten, verhoogde bloeddruk en veel misslagen verder. Je moet er maar van houden. In 1978 nam de familie Lodder de zaak over. Op 2 november 1981 werd Leo Feikes de beheerder van het café-restaurant annex snackbar. Met ingang van maandag 2 novem ber zal de heer Leo Feikes het beheer van de Detra Bar overnemen van de heer Co Kense, die het bedrijf slechts korte tijd heeft waargenomen. Wordt vervolgd in Kroniek 84. Aanvullingen en verbeteringen zijn welkom. Besloten is om die commentaren op te sparen en te publiceren nadat de winkelserie is afge rond. Bronnen: Vola Schaafstra en Kees Meeuwsen. Winkelmap Middenmeer deel 1 en 2 Feikes nam op zeker moment (1992) het stel Ronald en Sigrid Bolhuis aan als beheerders tot dat hij in 1996 zich helemaal terugtrok uit de zaak en de Bolhuisjes de Deet zelfstandig gin gen beheren. Eind 2003 trok het duo Bolhuis zich terug naar hun kroeg in Nieuwe Niedorp de Mauritsbar. Johan en Wendy Hopman gingen verder met de Detrabar. Zij bleven daar tot begin 2013. Ene Willem nam vanaf die tijd de touwtjes in handen. Heeft Willem geen achternaam? Ja, maar Willem is eigenlijk helemaal geen Willem maar voluit Qunliang Lin. Hij zit er nóg en on langs zag de bar Abraham, 50 jaar. En hoeveel lol hebben we in die 50 jaar daar be leefd? Tonnen. 27ste jaargang 2019/2, nummer 83 Mevrouw Knorr voelt zich in de hoogwerker kennelijk beter thuis dan Leo Feikes (foto Albert Dekker, 22-23 mei 1991)

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2019 | | pagina 53