MIDDENMEER Brugstraat 17/a Vraagprijs: 275.000,- K.K. Welke van de voornoemde zaken op nr. 17 of 17a gezeten hebben is niet helemaal duidelijk. Ze ker is dat voorjaar 2005 Steakhouse en Pizzeria Toetanchamon er heerlijke maaltijden begon te bereiden. Vanaf 2014 zit Label X3 van Brenda Vijn er. En op nr. 17, het gedeelte waar ooit de woonka mer van de winkeliers was, zat van april 2006 tot mei 2013 Woon en cadeauxwinkel de Gravin van Karin Schaafstra. En nu wordt er simpelweg weer gewoond. We steken de Torenstraat over. Brugstraat 15 Jammer, uitrusten in de Detra kan nu niet, het is nog voor de middag, dus de tent is gesloten, maar de historie van het pand Brugstraat 15 is altijd te vinden want geschiedenis kent geen sluitingstijd. Het klinkt bijna ongelooflijk, maar hier begon op 15 januari 1934 ene K. Lauinger ook een schoenenzaak, de zoveelste. Lang heeft dat ove rigens niet geduurd want nog datzelfde jaar op zaterdag 13 oktober opende Evert Braak er zijn melkzaak. Op zijn beurt droeg Braak in 1937 de zaak over aan W. Keppel. Dat was een blijver. En hij bood naast de boter, kaas en eieren ook comestibles (volgens Van Dale) aan. Die zie je tegenwoordig nergens meer althans niet onder die naam. De jonge mens van nu gebruikt het woord comestibles(volgens Van Dale: fijne eet waren) niet meer. Wijn en likeur kon je er uiter aard ook kopen. Nieuw vervoermiddel. In de straten van Middenmeer is een nieuw soort vervoermiddel verschenen. Melkhandelaar Keppel hééft zich een auto aangeschaft welke electrisch wordt voortbewo gen. Enorme accu's, welke des nachts worden volgeladen, zorgen voor de benodigde energie. De snel heid van het voertuig bedraagt on geveer tien kilometer per uur. En bovenstaand bericht leert ons dat Keppel de eerste was met een Tesla-achtig elektrisch voer- Verdwenen winkels, Middenmeer III Op perfecte zichtlokatie hoek Brugstraat Torenstraat staat dit representatieve bedrijfs pand met bovenwoning uitermate geschikt ais winkel-verkoopruimte maar ook kantoor en/of praktijk! Frontbreedte 9 meter, totaal 14 meter ge vel-presentatie mogelijkheden aan Brugstraat en Torenstraat, Begane grond: vloeroppervlakte ruim 80 nT metwinkel-verkoopgedeeite, magazijn, toilet en keuken-unit. Bovenwoning: afzonderlijk bereikbaar via eigen opgang. Indeling: entree/hal, woonkamer, keuken, slaapkamer, douche, bijkeuken met aansluiting wasmachine/droger. Verdieping: 1 slaapkamer en royale werk-c.q. hobbykamer Aanvaardig in overleg.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2019 | | pagina 52