Zoekplaatje Historisch Genootschap Wieringermeer Pier Montsma Op de vraag om meer informatie over het voetbalelftal uit 1942 in Kroniek 82 kwam geen enkele reactie binnen. De namen A.C. de Graaf, Jan Blijdorp en Geert van der Veen werden al genoemd en helaas blijft het daarbij. Heel jammer. Het nieuwe zoekplaatje is een foto van 2 oktober 1954. Op die dag nam Dr. Ir. Sikke Smeding af scheid van de Wieringermeerbevolking vanwege zijn pensionering. In Middenmeer werd die dag een defilé gehouden, waaraan vrijwel alle bedrijven, verenigingen en organisaties in de Wieringer meer deelnamen onder het motto 'Van dode aarde tot levend land'. Een van die foto's ziet u hier onder, ook te vinden op onze Beeldbank onder #2284 met als onderwerp '1932, Wieringermeer in wording', verzorgd door Domeinen. Gezien het loket op de kar en de verschillende huizen (boerderijen) zou je zeggen dat het te maken heeft met de uitgifte van boerderijen en daarvoor moest je indertijd bij Domeinen zijn. Hoe dan ook, wie herkent een of meer personen op en achter de kar; zie de nummers. Ik heb al verscheidene namen voorbij horen komen. Tenslotte, van dat defilé zijn op de beeldbank van het Regionaal Archief Alkmaar nog veel meer foto's te vinden. Ga daarvoor naar hun site (https://www.regionaalarchiefalkmaar.nl/), klik op >beelden< en geef dan als zoekopdracht 'smeding' mee. Trouwens via onze eigen website is het adres van dit archief ook te vinden onder de knop 'Weblinks'. 27 ste jaargang 2019/2, nummer 83

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2019 | | pagina 34