Jaarverslag 2018 Op uitnodiging, hebben ook de bovenbouw van de basisscholen en de onderbouw van Wi- ringherlant, deze tentoonstelling bezocht. Dit onder begeleiding van dhr. Voigt. Tentoonstellingen. Er werden in 2018 twee tentoonstellingen gere aliseerd: '100 Jaar Zuiderzeewet' (vanaf maart) en 'de naamgeving van de Wieringermeer' (vanaf oktober). Onze vitrinekasten werden ingericht voor het thema: 'De eerste bewoners van de polder' (met o.a. klederdrachten, diver se voorwerpen en oude recepten). Daarna was het thema: 'Het verzet in de 2e Wereldoorlog'. Later werden er oude huishoudelijke spullen tentoongesteld van mevr. A. Roza en tenslotte zelfgemaakte poppen van mevr. J. de Geus. In de laatste 2 maanden mocht de CS over de vitri nes beschikken. Andere activiteiten. Het Genootschap heeft in het afgelopen jaar ook weer deelgenomen aan diverse activiteiten zoals o.a. de 'Boerenversmarkt'. Deze werd gehouden op zaterdag 1 en zondag 2 september in Sloot- dorp. Op de stand van het HGW, kon men ook proeven van diverse vers bereide streekgerech- ten. Dit werd door velen zeer op prijs gesteld! FilmToen. Reeds vanaf 2017 verzorgt het Genootschap, in samenwerking met het 'Filmhuis', diverse his torische films in de Cultuurschuur. Dit onder de naam 'FilmToen'. Wielenplan. Het plan, dat J. Kerckhoffs voor ogen had, met betrekking tot o.a. het opknappen van het mo nument bij 'de Wielen', bleek voor Staatsbosbe heer totaal niet bespreekbaar. Inmiddels heeft 'De Kop Werkt' (Dit is het regionaal stimule ringsprogramma van de vier Kopgemeenten en de provincie N-H) het plan opgevat, om meer toeristen aan te trekken. Hierbij zal ook aan dacht worden geschonken aan de onderwater zetting van de polder. Men is voornemens om het monument op te knappen en bij die plek een grote toeristische trekpleister te realiseren. Uitgaande van de huidige planning zal dit pro ject gerealiseerd zijn op 17 april 2020. Exact 75 jaar na de inundatie. Picknickbanken. Als alternatief voor het plan van J. Kerckhoffs, was bij het HGW het plan ontstaan om op enige plekken in de polder picknickbanken te plaat sen. Deze zullen worden voorzien van infopa nelen. Middels deze panelen, zal informatie worden verschaft over de directe omgeving van de banken en over de geschiedenis van onze polder. Afdeling Kernbeheer van gemeente Hollands Kroon heeft toegezegd, hieraan mee te werken. Zij zal onder andere zorgdragen, voor de plaat sing van deze banken. Wij hopen, dat vóór me dio 2019 de banken zullen zijn geplaatst op de diverse locaties. Kroniek. In 'de Kroniek' stonden in het afgelopen jaar, weer vele items en mooie verhalen. Regelmatig komen er positieve reacties binnen en ook be dankjes, dat er aan een bepaald item aandacht is besteed. In 2018 verschenen de nummers 79 t/m 81. AVG. 2018 was tevens het startjaar van de AVG, de Algemene Verordening Gegevensbescherming. Bij deze nieuwe privacywet, hebben bedrijven en organisaties de plicht, om persoonsgegevens goed te beschermen. Het in eerste instantie op gezette protocol is aangepast en daarna door het bestuur goedgekeurd. De privacyverklaring zal, te zijner tijd, in de Kro niek worden geplaatst evenals het protocol. In de nabije toekomst zal hier ook op onze website ruimschoots aandacht aan worden besteed. Website en facebook. In 2017 is het HGW overgestapt naar een ande re webhost en in 2018 is besloten om van start te gaan met facebook. Regelmatig worden, mid dels dit medium, foto's, bepaalde items en/of 27 ste jaargang 2019/1, nummer 82

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2019 | | pagina 8