Van onze voorzitter Historisch Genootschap Wieringermeer Een jaar is ook zomaar weer voorbij. De jaarvergadering is weer achter de rug en als de secretaris het jaarverslag voorleest dan weet je weer wat er allemaal geweest is. Nieuwe plannen. Ook dit jaar zijn er weer allerlei activiteiten. De picknickbankjes zullen worden geplaatst bij camping Het bos roept, bij het monument van Het gat van de dijk en in Middenmeer bij het Briekse bosje. We hebben ons weer ingeschreven bij de RABO Clubkas Campag ne; leden van de Rabobank kunnen vanaf 23 april t/m 14 mei op ons stemmen. BinnenRoute. Zondag 19 mei organiseert Cultuur Binnen de Dijken een tour in de polder met voorafgaand een concert in de Cultuurschuur met Jeroen Zijlstra en Miss Jones. Er rijden dan bussen langs verschillende plaatsen (boerderijen/huizen) waar iets cultu reels gebeurt. Bij de boerderij van Rein Koolen vertelt Fred de Vries een verhaal over de polder. Men moet hiervoor wel reserveren bij stichting@cultuurbinnendedijken.nl Opslagruimte gezocht Het Historisch Genootschap beschikt over diverse voorwerpen, die gezien onze beschik bare ruimte, op meerdere plekken zijn opgeslagen. Wij hebben de intentie, om deze voorwerpen op één centrale plek onder te brengen. Daarom zijn wij op zoek naar een goed bereikbare geïsoleerde ruimte van minimaal 50 m2, indien mogelijk verwarmd. Heeft u iets beschikbaar, uiteraard tegen een redelijke vergoeding, dan verzoeken wij u om contact met ons op te nemen via secretaris@wieringermeergeschiedenis.nl. Themamiddag 13 april Vooruitblik op 75 jaar vrijheid In 2019 en 2020 vieren we dat het Koninkrijk der Nederlanden 75 jaar geleden is bevrijd en dat we sindsdien in vrijheid leven. Op zaterdagmiddag 13 april blikken we alvast vooruit op dit jubileumjaar met een duo-lezing. Anita Blijdorp zal aan de hand van foto's en filmfragmenten vertellen hoe het herdenken en vieren van de bevrijding er in de beginjaren uitzag. Mark Hakvoort uit Slootdorp vertelt over het initiatief Stichting Herdenkingspalen Hollands Kroon. Voor het reconstrueren van vliegtuigcrashes in de polder tijdens WO2, heeft hij regelmatig contact met nabestaanden en vrienden van omgekomen vliegeniers. Naar voorbeeld van de Noordoostpolder (waar al herdenkingspalen staan en een fiets route de locaties verbindt) willen Chris Dijkshoorn uit Kolhorn en Mark Hakvoort ook in Hollands Kroon een aantal zgn. 'crashlocaties' markeren met een herdenkingspaal plus informatiepaneel. Als blijvende herinnering en eerbetoon aan de omgekomen vliegeniers die vochten voor onze vrijheid. Mark zal op 13 april de plannen toelichten. Chris en Mark hopen uiteraard op veel steun, sponsoring en stimulans voor dit plan. Kunt u er op 13 april niet bij zijn? Mail uw steunbetuiging en voor informatie naar herdenkingspalenhk@gmail.com Voorzitter Riet Miedema 27 ste jaargang 2019/1, nummer 82

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2019 | | pagina 6