Van de redactie Historisch Genootschap Wieringermeer Pier Montsma Voor u ligt Kroniek 82, een lekkere dikke. Met daarin weer allerlei zaken en onderwerpen die om uw aandacht vragen Allereerst de themamiddag op zaterdag 13 april die alles te maken heeft met 75 jaar bevrijding: op de volgende bladzij leest u daar meer over. In verband daarmee staat ook de uitnodiging om mee te doen aan de 4 mei-herdenking. In het artikel Herinneren en herdenken wordt uit gebreid ingegaan op de personen en gebeurte nissen die een rol spelen bij een dergelijke her denking. In twee artikelen worden personen in herinne ring gebracht die van belang zijn geweest voor de gemeenschap in de Wieringermeer: J.O. van der Holt, voormalig leraar aan de technische school, en G.L. Witjas, oprichter van de Kunst kring Wieringermeer. Met name de laatste per soon zal velen van ons niets zeggen. Temeer reden om 'zijn' artikel te lezen. In de serie Verdwenen winkels wordt verder ge gaan met een speurtocht naar de ontwikkeling van de winkelstand in Middenmeer. Zelfs uit de oude advertenties is een heel stuk geschiedenis af te lezen; wordt vervolgd. Ik zal verder niet alle artikelen uit deze Kro niek opsommen, maar ik weet zeker dat u ze allemaal leest; zelfs de rubrieken Flevobode en Wieringermeerbode. Toch? A M Twee voorbeelden van de illustraties (cartouches) rondom de grote affiche die afgebeeld staat op bladzij 37. Beide gebeurtenissen zijn van toepassing op de Wieringermeer 27ste jaargang 2019/1, nummer 82

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2019 | | pagina 5