Reacties van kijkers en lezers Later vertelt Cees nog dat het scheepje in 1953 is verkocht aan schipper De Ruiter in Hardinx- veld en rijshout vervoerde. Uiteindelijk werd hij opnieuw verkocht en wordt nog steeds gebruikt als woonschip. in Workum, Eekhof in Bolsward zelf als ik het mij goed herinner. De schepen voeren naar het Singel in Amster dam, waar wederom geladen en gelost werd. De schippers van Koch en Eekhof waren in tij den van oorlog moedige schippers. Ze bleven doorvaren, en namen in de hon gerwinter zelfs honderden verzwakte kinderen mee naar het noorden. Over de evacuatie weet ik ook alleen dat het schip hier aan heeft meegeholpen. Veel informatie over het hele bedrijf, haar vrachten en haar avonturen worden verteld in het boek Geschiedenis Beurt- vaartdienstbedrijf Koch en Eekhof, een absolute aanrader! Riemer Halbertsma uit Groningen reageert op foto #5207 van onze Beeldbank (zie hierboven). Volgens hem is dit De Vrouw Tjitsche, gebouwd in 1901 in IJlst. Dit schip heeft onder Koch en Eekhof gevaren van Bolsward, via Workum naar Amsterdam. Ook heeft dit schip meegeholpen aan de evacuatie van de Wieringermeerpolder, aldus verteld door de familie van Koch en Eek hof. Het schip heeft na haar beurtvaart een zware tijd in Rotterdam gehad, waar het schip veel deuken heeft opgelopen. De vorige eigenaar redde haar van de ondergang in 1975 maar kon de laatste 15 jaar het onderhoud niet meer opbrengen. Met als gevolg dat ik, vorig jaar, vrijwel volledig opnieuw kon beginnen'. Met vriendelijke groet, Riemer Halbertsma Desgevraagd geeft Riemer een stukje geschie denis van dit schip door: 'Dit is een in boeken veel voorko mende foto. Hier ligt De Vrouw Tjitsche op haar vaste laad- en losplaats aan de Stoombootkade in Bolsward. Tweewekelijks ver trok vanuit hier een van de twee tjalken, en later ook motor schepen, van het Beurtvaartdienstbe- drijf 'Koch en Eek hof'. Koch woonde De Vrouw Tjitsche in huidige staat 27 ste jaargang 2019/1, nummer 82

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2019 | | pagina 58