Reacties van kijkers en lezers Historisch Genootschap Wieringermeer Zo nu en dan komen er correcties binnen over de informatie die bij de afbeeldingen op onze Beeldbank staan, heel vaak betreft het slordighe den van onze kant of kleine aanvullingen. In elk geval bedankt voor jullie oplettendheid Tonny Sijm, M.J. Nieuweboer, Wilhelm Hoogendoorn. Albert Schuurke uit Medemblik ziet foto #3605 op onze Beeldbank (zij bijgaande foto). Hij her kent vooraan, tweede van links, zijn vader Jan Berend Schuurke, oorspronkelijk afkomstig uit Nieuwolde, Groningen. Een uit voerder zag in hem een sterke kerel en vroeg hem mee voor werk aan de Amstelmeerdijk, waar hij meer kon verdienen. Hij sliep op Wieringen in een grote keet. Na een keertje stappen in Medemblik kreeg hij verkering met Cornelia Thepen, dochter van hande laar Willem Thepen. Andere personen op de foto kende Albert niet. Magda Gerritsen, dochter van mevr. G. Gerritsen-Broer, reageert uitgebreid (en lovend) op het artikel over dr. Tam- sma. Haar moeder, overleden op 14-11-2015, had een jarenlange samenwerking met dr. Tamsma, ontstaan doordat de kraamhulp uit Den Helder niet altijd op tijd aanwezig kon zijn. Beiden wa ren toevallig op 26 mei jarig zodat het kon ge beuren dat ze op hun verjaardag moesten aan- treden, bijvoorbeeld bij de bevalling van nicht Meta. Ze hadden een bijzondere samenwerking en wisten heel goed wat ze aan elkaar hadden. Dr. Tamsma was een bijzondere, maar ook des kundige arts, waar mijn moeder heel veel res pect voor had. Hij handelde altijd adequaat en deskundig, ook bij gecompliceerde bevallingen. Mijn moeder heeft bij 350 baby's mogen assis teren. Tenslotte sluit Magda nog een verhaal bij waarin haar moeder vertelt hoe zij als kind de onderwa terzetting heeft beleefd. Op pagina 32 in deze Kroniek kunt u dit lezen onder de titel 'Een tuin dersdochter vertelt'. Van een andere orde is de foto die Willy Maris toegezonden kreeg van dhr. Cees Phaff. Deze vertelt er het volgende bij: 'Sinds 31 augustus 2018 wonen wij in Wierin- gerwerf en nou kwam ik deze foto weer tegen. Hier ligt mijn vader en moeder met de Christi na (85 ton) bieten te laden in de oorlog, hier in de Wieringermeer. Ik ben op dit scheepje geboren 1949 en het schip ligt nog steeds in Amsterdam als woon schip. Ikzelf vind dit zo'n mooie foto want hier staan mensen op met eelt in hun handen en daarom wilde ik hem graag delen met U. Met vriendelijke groet, Cees Phaff 27ste jaargang 2019/1, nummer 82

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2019 | | pagina 57