Nader onderzoek inzake jachthaven te Middenmeer Kleuterschool 't Overstapje officieel geopend Wieringermeerbode Drumband opgeheven Wegens gebrek aan belangstel ling is de drumband, die een aan tal jaren als onderdeel van de Chr. Muziekvereniging „Soli Deo Gloria" heeft bestaan, opgeheven. Jammer voor de laatstovergebleven leden inzonderheid. Misschien dat er nog eens pogingen hier worden onder nomen om hier een zelfstandige drumband, compleet met unifor men en andere show uitrusting, op te richten. Wie neemt het initiatief om de jeugd zo een prettige en goede vrijetyds-besteding te ver schaffen? in IJspret Kreileroord VOOR HET EERST OP VERLICHTE BAAN Voor het eerst hebben de Krei- leroorders in eigen dorp kunnen schaatsen op de ijsbaan, die vorig jaar is aangelegd. Van goede ver lichting voorzien, kunnen de oude ren 's avonds ook hun baantje trekken. De conditie van het Ijs was pri ma. Dat is tc danken aan het werk dat verschillenden vrijdag en za terdag hebben verricht door met brandslangen zoet water op de be staande ijslaag te spuiten. Hef wa ter dat In het begin van de winter door de pomp op de baan gespoten werd, was n.I. veel te zout, het ijs werd brokkelig en hoekig en het duurt ook veel te lang voor zout water bevriest. Men hoopt vurig op een blijvende oplossing van dit probleem. Ondanks het koude weer van de afgelopen dagen was de be langstelling goed; vooral de jeugd was enthousiast. Jammer echter dat de kas van de ijsclub niet van deze vorstperiode kan profiterefa. Door het ontbreken van een af ra a tering, is het controleren van wie wel en wie geen lid is onmogelijk* Het ontbreken van een afrastering is bovendien gevaarlijk als het niet vriest, een kind kan dan gemak kelijk in een paar centimeter wa ter verdrinken, Daarom staat voor de ijsclub een afrastering van de baan bovenaan op het verlang lijstje. Als de vorstperiode aan houdt zullen de scholen waar schijnlijk jeugdwedstrijden of iets van dien aard organiseren. „Paganini" de nieuwe operette De tweede opvoering van „Maske in Blau" door de operettevereni ging Thalia Wieringermeer, zate- dagavond in hotel Smit kreeg een uitverkochte zaal. Naar wij verna men zijn ook voor de twee nog resterende opvoeringen geen plaat sen meer beschikbaar. Aan het einde van de uitvoering deelde voorzitter J, W. Meijer me de, dat voor het volgende seizoen de operette „Paganini" van Franz Lchar in studie wordt genomen. Lehar. die o.m. met zijn operette „Lustige Witwe" onsterfelijke roem vergaarde, compagneerde „Pagani ni" voor zijn vriend Richard Tau- ber, die daarin het lied „Gern hab' ich die Frau'n geküsst" tot een we reldsucces maakte. Voor de liefheb bers dus weer een prachtige ope rette-avond in het vooruitzicht. Heldenherdenking Wieringermeer Het comité „Wieringermeer 1940 -1945" vestigt er de aandacht op dat ook dit Jaar een stille tocht ter herdenking van hen, die voor het herkrijgen van de vrijheid hun le ven gaven, naar het monument der gevallenen aan de Westerterpweg gehouden zal worden. Daar deze herdenking nu op zondag valt, ver wacht het comité dat thans ook degenen die anders door hun werk zaamheden verhinderd zijn hier aan zullen deelnemen. Vertrek om 19.48 uur van de Terp af. Geluid en beeld De amateurfilmclub „Wieringer meer en Omstreken" hield in het gebouw Ons Centrum te Wierin- gerwerf een bijeenkomst, die in het teken stond van het produceren van begeleidend geluid bij de ver toning van films. De club had daartoe uitgenodigd de heer H. Otto uit Soest, die bekend staat als een der beste deskundigen op dat gebied. Hij heeft de aanwezi gen dan ook een zeer leerzame avond bereid. Hij besprak de ver schillende mogelijkheden die er momenteel zijn op het gebied van de geluidsweergave. Een speciale uiteenzetting gaf hij over het „Systeem Streib", waarbij het go- luid op een magnetisch rand spoor van de film wordt gebracht, zodat beeld en geluid dus op één band verenigd zijn. Aan de hand van di verse tekeningen legde hij de fi nesses van de verschillende syste men uit. De voorzitter constateerde dat de filmclub een verheugende ontwik keling doormaakt, getuige ook de groei van het ledental in één jaar van 18 tot 31. Niet alleen uit Wie ringermeer maar ook uit diverse omliggende plaatsen is er een gro te belangstelling voor het werk. De cursusavonden voor de amateur filmers gaan nog geregeld door. De eerstvolgende bijeenkomst is op 1 april, 20 uur, in Ons Centrum, Wie zich eerst eens wil oriënteren op het werk van de club, kan daar ook als bezoeker heen gaan zonder dat dit de verplichting inhoudt di rect lid te worden. Meer vlaggen De door de oranjevereniging Wierlngerwerf ondernomen actie tot het aanschaffen van een vlag- pakket heeft tot resultaat dat er in het vervolg zestig woningen meer voorzien zullen zijn van de „schiterende kleuren van Neder lands vlag". Het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Nationaal Kleuteronderwijs t« Mlddenmeer heeft veel tegenslag onder vonden bij de bouw van een nieuwe kleuterschool. Zelfs op de dag van de feestelijke opening, donderdag j.l. was de regen spelbreker. De vlaggen hingen nat en triest omlaag, de zand bak, was doorweekt en de plassen stonden in de goed verzorg de tuin rondom de school. Van de plannen om de kleuters bui ten te laten spelen gedurende de opening, kwam daardoor wei nig terecht. De kinderen werden, na hun opwachting met feest- hoedjes en vlaggetjes ln het oude schoolgebouw, door bestuurs lid A. Groenenberg, bezig gehouden met een filmvertoning. De raad van Wieringermeer behandelde vrijdagavond J.l. een agenda van veertien punten. 'Wethouder Bij post was wegens slokte verhinderd aanwezig te zijn. Verschillende zaken pas seerden zondermeer de voorzittershamer. Over andere onder werpen werd slechts een enkele opmerking gemaakt. Breedvoe rig werd over één punt van gedachten gewisseld, namelijk de aanleg van een Jachthaven ln Middenmeer. 27ste jaargang 2019/1, nummer 82

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2019 | | pagina 41