Straatnamenrubriek: J.O. van der Holtplein Ze kwamen uit het puin na het bombardement van Rotterdam in 1940. Een Alkmaars bedrijf dat betrokken was bij de installatie van de tech nische school te Wieringerwerf had deze in hun bezit. Beide mannen kwamen op het idee om de kanonnen in hun geheel te restaureren. Er werd besloten tot een reconstructie, geheel volgens de techniek van het handwerk die maar weinigen beheersen. Het werd een uit de hand gelopen hobby volgens Van der Holt. Het werk viel erg tegen. De wielen waren 90 cm in diameter en beston den uit 85 onderdelen van metaal en eikenhout. Daarnaast moest het nog één geheel worden. Wat de kanonnen waard zijn is moeilijk te zeg gen, maar het zal gauw een hele dure auto ge- weest zijn. Toen de klus geklaard was zijn ze naar Alkmaar verplaatst. Het gezin Van der Holt woonde enkele jaren in de Karel Doormanstraat, dicht bij de lts aan de Ovingestraat. Naderhand verhuisden ze naar de twee-onder-een-kapwoning in de Marijkestraat. Aan het eind van zijn loopbaan op de lts liet hij een goede indruk achter. Hij was een aardige man maar voor de leerlingen was hij streng. Dis cipline was ook nodig in dit vak. Een oud-leer ling vertelde dat hij enorm hard kon slaan. Ik schrok 'Slaan'? 'Ja, op het ijzer'... Naast zijn leraarschap was hij bestuurslid van de ijsvereniging vanaf 1977 en voorzitter van af 1978. In 1981 werd hij secretaris van de ijs vereniging terwijl de heer Bonnema voorzitter werd. In het winterseizoen 1981-1982 werd het nieuwe clubgebouw geplaatst. Er werd die win ter hard gewerkt door vele vrijwilligers om het gebouw op tijd klaar te krijgen; dit lukte niet vanwege de invallende winter. Op 19 mei 1982 werd het clubgebouw geopend door wethouder Terpstra. In 1988 overleed Van der Holt; hij liet een on uitwisbare indruk achter. Voorzitter Bonnema herdacht hem op de jaarvergadering: 'Hij was een accuraat en vriendelijk persoon' Bronnen: Wieringermeerbodes 19-10-1990 en 26-06-1982; Mevr. B. Bakker; Open archieven; Jubileumboekje IJsvereniging Wieringerwerf. Van der Holt bij het afscheid van collega Koen De voormalige LTS 27ste jaargang 2019/1, nummer 82

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2019 | | pagina 33