George Lodewijk Witjas: Een gedreven kunstenaar Bronnen -Diverse artikelen uit de Wieringermeerbode jaren 65 - 76 -De catalogus van de expositie George L. Witjas, schilder, modelleur, reclameontwerper uit okt 1976 -Via Alle Metzlar (Zaandam): stambomen Neder landse Joodse families, migratieregisters, passagiers lijsten s.s.Rijndam en s.s. Noordam, div geboorte-, huwelijks- en overlijdensregisters -Welwillende medewerking van mw. Bakker (Krijn straat), Lies de Graaf-Fijma (Harlingen, oud-be stuurslid Kunstkring), Alle Metzlar (Zaandam, oud-bestuurslid Kunstkring), Ger Roos (website Tjoklat), dhr. Ellermeijer (Slootdorp, cultuuramb tenaar) dhr. B. Bos (Wieringerwerf, ambtenaar dienst gemeentewerken), Wim du Saar (Haarlem, neef), Hein en Simon Hiemstra (Middenmeer), Marco Lont (Stroe) Zonder de hulp van mensen, die hem gekend hebben, zou het onmogelijk zijn geweest het le- Winterlandschap in antieke stijl door G.L. Witjas; ven van George Lodewijk in bezit van zijn neef Wim du Saar Witjas en zijn betekenis voor de kunst in de Wie- ringermeer te beschrij ven. Daarvoor mijn oprech te dank. Speciale dank aan Simon Hiemstra uit Middenmeer, die een te kening van Witjas aan het Genootschap heeft geschonken. Wellicht dat er naar aan leiding van dit artikel nog mensen zijn die zich meer van hem herinne ren of een kunstwerk be zitten. Graag zou ik dat vernemen. Portret van Willem Hiemstra, door G.L. Witjas (1975); woonden beiden in de Ir. Krijnstraat en trokken met elkaar op 27ste jaargang 2019/1, nummer 82

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2019 | | pagina 31