Daaruit steekt een sterke arm met een schep omhoog. Symbool dat men niet verslagen is. Het model stond ook op de latere overzichtsten toonstelling en oogstte heel veel lof. Het zou in kringen van het gemeentebestuur beoordeeld zijn als te Oost-Europees, te communistisch!! Geen van de deelnemers heeft echter ooit offi cieel bericht teruggekregen, blijkt uit navraag. Op 25 augustus overleed, ggh'eel onverwacht onze beste MurmEn GEOKGE LODEWIJK WITJAS op de -leertijd van 77 jaar. "Wij sullen hem .niet vergeten! De bewoners van de Ir. Krijnstraet ■te 'Wieringenverf De tijd begon echter wel te dringen, want op 17 april 1970 zou het 25 jaar geleden zijn. De Dienst Gemeentewerken, waarvan dhr. Ben Bos net deel uit was gaan ma ken, kreeg de opdracht iets te ontwerpen. Dat monument werd door burgemeester Fokko Omta daarna onthuld. In oktober 1976 volgde een postume tentoon stelling in het raadhuis. Opgezet door leden van de kunstkring en gesteund door toenmalig Cul tuurambtenaar Ellermeijer. Vanuit Amsterdam werd het grote Tjoklatbeeld geleend uit de directiekamer van de fabriek. Maar liefst 55 schilderijen en tekeningen uit de periodes in Nederland, Amerika en Spanje hin gen in het gemeentehuis. Ook zes plastieken, waaronder het model voor de Dijkwielen. Een portret waarop Willem Hiemstra, een buurman uit de Krijnstraat, staat, was ook aanwezig. In 1975 schilderde Witjas een ijsgezicht in antie ke stijl, dat in Haarlem achterhaald kon worden voor dit artikel. De expositie duurde van 15 tot 26 oktober 1976 in de ruimte aan de achterzijde van het gemeen tehuis in Wieringerwerf. Tentoonstelling Op 25 augustus 1976 overleed George Lode- wijk Witjas op 77-jari- ge leeftijd. In het huis in Castricum kwam hij ten val en dat werd hem fataal. Bewoners uit de Krijnstraat met wie hij een zeer goede band had en leden van de eerste Kunstkring reageerden geschokt. Witjas was geliefd, een bijzondere Tekening van G.L. Witjas, geschonken aan het Genootschap door Simon Hiemstra man, een kunstenaar zonder opleiding met een enorm talent. De le- NaSchrift den van de kunstkring kwamen bijeen om een Van de talloze werken van Witjas kon ik er nieuw bestuur te vormen maar het was van slechts enkele achterhalen. Waar al zijn kunst is korte duur. Grote inspirator Witjas werd node gebleven, is toch een beetje een raadsel. Ook gemist. een foto van hem blijkt een moeilijke missie. George Lodewijk Witjas: Een gedreven kunstenaar 27 ste jaargang 2019/1, nummer 82

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2019 | | pagina 30