Nieuws uit Amerika. Jaarvergadering Fokvereniging „De Wieringermeer Flevo-Bode BOELDAG SLOOTDORP. Ten overstaan van Nota ris de Boer te Schagen, had Dinsdag voormiddag, onder seer grote belangstelling, de aangekondigde boeldag plaats ten huize en ten ver- eoeke van de landbouwer veehouder I. A, Sipma, welke per begin Maart gaat emi greren naar de Verenigde Staten, U.S.A. Aangezien, roals gezegd, er buitengewo ne belangstelling hiervoor bestond, gingen' vele- artike len tegen goéde prijzen weg, o.a. landbouwgereedschap pen e.d. MOEDER EN DOCHTER KRIJGEN EEN ZOON. Elkhorn. Een moeder en haar oudste dochter, op genomen in het Walworth Lakeland Ziekenhuis,- in naast elkander staande bed den, bevielen afgelopen week beiden van een zoontje. Mevr. Edward Montana* de moeder, schonk het le venslicht aan haar 12e kind op Woensdag, na op Maandag grootmoeder te zijn gewor den, toen haai* dochter Mevr. Owe Terpstra haar eerste kindje ter wereld bracht. Mevr. Terpstra's zoontje is een dag ouder dan zijn oom, zijn moeders broeder. Beide familie's, de Monts- ma's en de Terpstra's kwa men in Mei jX uit Neder land om zich op boerderijen nabij Delavan te vestigen, Orie Terpstra ontmoette zijn vrouw tijdens ondergronds werk in Nederland geduren de de oorlog." We geloven dat deze Orie Terpstra (bedoeld wordt Anne Terpstra Az. uit Hip- polytushoef) en Mrs. Terp stra, verwant aan de Monts- mas Van Haukeshoef en af komstig uit Friesland, voor onze lezers geen onbekenden zijn en voegen gaarne ook onze gelukwensen bij de ve le die zij ongetwijfeld uit Nederland zullen ontvangen. W.MEER KLEIN TONEEL „W. K. T/' Deze Vereniging hield Don derdag jX haar ledenvergade ring in Hotel Smit te Midden- meer onder voorzitterschap van de Heer A. Kluit. Doel van deze vereniging was, een keuze voor de vol gende uitvoering te maken, wat betreft het te spelen to neelstuk. Men zal deze keer een blij spel gaan instuderen. De titel luidt „Tot Wederdienst be reid", van de auteur Piet Mossinkhoff. Verder werd besloten toe te treden tot de Bond van dilet tanten toneelverenigingen in West Friesland. Bij wijze van proef, zullen er op de vastgestelde uitvoe ring [24 April a.s.) auto s rij den van W.Werf en Slootdorp naar Middenmeet teneinde ook dat gedeelte van de pol der in de gelegenheid te stel len, de goedkope en op be hoorlijk peil staande amateurs voorstelling te kunnen bij wonen. De bewoners van deze dor pen zijn namelijk zeer weinig in de gelegenheid eens een avondje „uit" te gaan. De regie berust evenals de vorige maal weer bij de Iïeer J, J. Bosker te Wieringen, Getracht zal worden de entréeprijs op hetzelfde ni veau als bij vorige uitvoerin gen te handhaven (f 1,25.-) om een ieder in de gelegen heid te stellen deze uitvoerin gen bij te wonen. De kosten zijn echter enorm vee) hoger dan voor de oor log het geval was, maar WKT heeft slechts tot doel, de liefhebberij voor het toneel te doen toenemen, zonder daar bij geldelijk voordeel te be halen. Een streven, dat ongetwij feld door velen zal worden toegejuicht. 1 Nl>jr»krt|rtllf U SloolAtrp kpinl V,r»nixi&c Tm maxlIn-YrtJ ul ofi-nthl «mnUm. 'JTJINDERSSCHUURTJES. Zoals wij onlangs reeds meldden is de N.V. Betonfa- briek „De Ringvaart" te Hil- legom. momenteel bezig met de vervaardiging van een' S2-tal z,g. veld.scbnurtj es welke ia de loop van dit jaar op de tuin de rsbe drijven in de Wieringermeer zullen worden geplaatst. Van. deze schuurtjes zullen 16 stuks langs de Wester- terpweg verrijzen, 4 langs de Wierweg, 4 Medemblikker- weg; (5 Schervenweg en 2 aan de Schagerweg, Naar de Landbouwschool 1 Wij herinneren speciaal de jongeren onder onze lezers er nog eren aan, dat men zich tot 15 Maart a.s. kan opge ven als leerling van de Lagere Landbouwschool, waarvan de opening halt April of begin Mei a.s, te Siootdorp tegemoet kan worden gezien^ Aaogllte dient te geschieden ten Raadhuize te Lutjekolhora Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar tïe bekend making in het nummer van Zaterdag j.L JAGERS - COMBINATIE W.-MEEK OPGERICHT, Woensdagmorgen verga derde o.l.v. de Heer H, de Graaf, Oostertwpweg, een flinke groep lanbouwers, kennelijk met jagersbloed in de aderen, in Hotel Smit te Middenmeer, teneinde te komen tot oprichting ener jagers-combinatie - Wierin germeer. Er traden een 30-tal toe komstige Nimrods toe. Men besprak het belang zich voor de toekomst van goede jaehtpereelen te vooralen, In een prettige sfeer werden ook andere onderwerpen be sproken, rakende bet jagers- belang in de Wieringermeer. Een commissie voor voor lopige uitvoering werd be noemd, Hierin namen zitting de heren H. de Graaf, Oos- toterpweg, M. de Regt, J. H. Beukema, F. M. J. Tem mermans en T. W, Vermaat. Wij. twijfelen niet of voor het komende jachtseizoen zal de nieuwe jagersgroep wel meer van zich laten horen, waarbij wij hen gaarne alle succes toewensen. 27ste jaargang 2019/1, nummer 82

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2019 | | pagina 17