Notulen jaarvergadering van woensdag 27 februari 2019 5. Kascontrole: verslag en benoeming nieuw lid. Mevr. C. Verbruggen en dhr. M. Bischoff Tulliken voerden de kascontrole over 2018 uit. Dhr. M. Bischoff Tulliken geeft aan, dat de boekhouding is doorgenomen en in orde is bevonden. De kascontrolecommissie geeft derhalve goedkeuring aan deze cijfers. Dhr. M. Bischoff Tulliken is aftredend en wordt opgevolgd door mevr. D. Bischoff Tulliken. 6. Bespreking en vaststelling begroting 2020. In zijn begroting voor 2020 wijkt de penningmeester weinig af van die van 2019. De baten zijn wat lager ingeschat en de lasten, mede door een reservering van 750,- ruim 1.100,- hoger. Voor het jaar 2020 wordt het resultaat door de penningmeester begroot op 290,- negatief. De vergadering gaat, zonder enig bezwaar, akkoord met deze begroting. 7. Bestuursverkiezing. In 2019 zijn aftredend: Dhr. J. Bos (herkiesbaar), mevr. M. Butijn (herkiesbaar) en dhr. F. Walstra (niet herkiesbaar). Daar er zich geen tegenkandidaten hebben aangemeld, worden dhr. J. Bos en mevr. M. Butijn herkozen en dhr. C. Kooy als nieuw bestuurslid gekozen. Deze laatste wordt door de voorzitter hartelijk welkom geheten binnen het bestuur en voorgesteld aan de vergadering. Daarna wordt dhr. F. Walstra door haar bedankt voor zijn inzet (en humor!) in de afgelopen 8 jaar en verblijd met het boek 'Polderkoorts' en een fles drank. 8. Rondvraag. Dhr. C. Meeuwsen toont een foto van een voetbalelftal uit 1942. Wie herkent die perso nen? Op pagina 16 vindt u deze foto terug in de rubriek Zoekplaatje. 9. Pauze. Tijdens de pauze is er gelegenheid tot het nuttigen van een drankje. De voorzitter geeft aan, dat de koffie en/of thee voor rekening is van het Genootschap. 10. Lezing. Na de pauze verzorgt schrijver/redacteur dhr. E. Hakkenes een boeiende lezing over zijn boek 'Polderpioniers. Hoe de Zuiderzee verdween.' In samenwerking met de schrij ver en het Genootschap, zijn er programmaboekjes aanwezig, waarin o.a. de teksten van de liederen zijn vermeld die, tussen het voorlezen van de boekfragmenten door, worden afgespeeld. Na afloop van zijn lezing gaat de schrijver uitvoerig in op diverse vragen van de toehoorders. 11. Sluiting. Dhr. Hakkenes wordt heel hartelijk bedankt voor zijn mooie lezing, waarna hij een pre sentje krijgt overhandigd. De voorzitter vraagt nog even aandacht voor de luchtfoto's van de vier Wieringermeerdorpen die te koop worden aangeboden, evenals de pach- terskaarten van 1942. Om ca. 22:30 uur sluit de voorzitter deze 27e jaarvergadering van het Historisch Genootschap Wieringermeer, nadat ze de aanwezigen hartelijk heeft bedankt voor de aanwezigheid en hen een wel thuis heeft toegewenst. 27ste jaargang 2019/1, nummer 82

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2019 | | pagina 13