Notulen jaarvergadering van woensdag 27 februari 2019 Historisch Genootschap Wieringermeer Hans Roelofsen, secretaris Locatie: 'de Meerbaak' te Middenmeer 1. Opening door de voorzitter. De voorzitter opent om 20:00 uur de vergadering. Ze heet iedereen hartelijk welkom en is blij met de grote opkomst (ca. 60 aanwezigen). In het bijzonder verwelkomt ze schrijver/ redacteur Dhr. E. Hakkenes, die zal vertellen over zijn boek: 'Polderkoorts'. Tijdens de openingsrede komen verder, onder andere, de volgende punten aan de orde: - Picknickbanken: deze zijn inmiddels besteld (toestemming vergadering d.d. 27/11 2018.) - Obligaties: Indien iemand meent recht te hebben op terugbetaling, dan gaarne een reactie. - Raboclubkas Campagne: loopt van 23/4 tot 14/5. Verzoek: STEM op ons Genootschap!! - Opslagruimte gevraagd!: Wij willen graag elders opgeslagen spullen centraal opslaan. - 'Film Toen'. Laatste seizoenvoorstelling is op 1/3. Thema nieuwe seizoen is 'voeding'. - 'Stichting Cultuur Binnen De Dijken' verzorgt op 19 mei 'de Binnenroute' in de polder. - De activiteitengroep organiseert op 13/4 een themamiddag over de 2e Wereldoorlog. - Geen uitnodiging jaarvergadering ontvangen en wenst u dit? Geef dan uw e-mailadres door. 2. Goedkeuring notulen jaarvergadering 20 februari 2018. De vergadering heeft geen enkele op-/en of aanmerking op de notulen van 20 februari 2018, zoals deze gepubliceerd zijn in Kroniek nr. 79. Derhalve kunnen ze worden onderte kend. 3. Jaarverslag secretaris. In zijn jaarverslag meldt de secretaris, dat het Genootschap zich in 2018 weer bezig heeft gehouden met vele zaken. Het ledental kende een lichte stijging (1072 naar 1074). Daarna vraagt hij, om een korte stilte ter nagedachtenis aan de leden, die ons in 2018 zijn ontval len. Verder worden er door hem diverse zaken aangehaald, waar het Genootschap zich in 2018 mee bezig heeft gehouden, zoals o.a. de AVG, de ledenbijeenkomsten, facebook, de schuldbekentenissen en het Wielenplan. In zijn slotwoord merkt de secretaris op, dat de bereidwilligheid van de vrijwilligers, om elkaar te helpen en te steunen zeer hoog ligt. Vol gens hem geeft dit een warm gevoel en mogen we best trots zijn, hiervan deel te mogen uitmaken. 4. Jaarverslag penningmeester. De penningmeester bespreekt duidelijk en uitvoerig de financiële zaken van het afgelopen jaar. In 2018 zijn de baten, ten opzichte van de begroting, ruim 3.500,- hoger uitgevallen en de lasten stegen met circa 750,-. De algemene reserve is toegenomen met ruim 5.800,-. 27 ste jaargang 2019/1, nummer 82

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2019 | | pagina 12