Expositie en Themamiddag Historisch Genootschap Wieringermeer Vanaf 2 januari 2019 zijn de vitrinekasten van het Genootschap in de hal van de Cultuurschuur gevuld met technische zaken van de bromfietswereld uit de periode 1950-1975 en afkomstig uit de collectie van Bromfiets en Techniekmuseum Wieringermeer Een van de mannen achter genoemd museum is Marc Bischoff Tulleken, voor velen binnen ons Genootschap welbekend. De expositie zal een beeld geven van die technische wereld. Zeer de moeite waard. Bezoekers zijn welkom tijdens de openingsuren van de Cultuurschuur. Dagelijks van 7.30 tot 20.30 uur. In het weekend van 10.00 tot 16.00uur. Bovendien is Marc bereid gevonden om over zijn hobby te komen vertellen op de Themamiddag 26 januari 2019 in het Genootschapshuis. Aanvang 14.30 uur Veel is er over de polderbromfietsenge- schiedenis in de archieven niet terug te vinden. Terwijl vrijwel alle poldergrijs- aards lang geleden smachtend uitkeken naar het moment dat ze als zestienjari gen met een ronkende buikschuiver de wijde wereld in mochten. Onze Wierin- germeerpolder vroeg om veel brommers, kaal, wijd en alle scholen ver weg. Daar kwam bij dat een scholier in die levens fase wat moeilijk uit bed te krijgen was en dat die nare school onwerkelijk vroeg begon. Altijd hollen en vliegen, zelfs toen de brommer er eenmaal was. De brommer moest eigenlijk nog sneller worden. Die versnelling was aan te brengen: het grote opvoeren begon. Wat een feest. Over dat feest komt Marc die middag vertellen. Marc: 'De tijd dat ons museum is ontstaan was begin jaren '90. De brommer was voornamelijk in gebruik bij de jeugd. Schakelbrommers waren toen uit de gratie, hoofdzakelijk door de toren hoge verzekeringspremies. Waar tot die tijd een goede brommer van een 18-jarige doorverkocht werd aan een 16-jarige buurjongen raakte dit systeem van duurzaam hergebruik in de jaren '90 in verval. Ik heb toen samen met mijn jongere broer veel exemplaren opgekocht, zelfs bij Koolen aan de Schervenweg, en de mooiste weggezet, zo is de collectie ontstaan. Veel brommers uit de Wieringermeer zijn zo bij ons terecht gekomen. Iedere brommer heeft zo zijn verhaal, ik zal de mooiste Wieringermeerbrommerverhalen samenvatten'. 26ste jaargang 2018/3, nummer 81

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2018 | | pagina 9