Van onze voorzitter Historisch Genootschap Wieringermeer Gastvrouwen/-heren ontvangen op zaterdagmiddag de gasten, leiden hen rond door de tentoonstelling, geven antwoord op gestelde vragen (eventueel via het archief), en als ze het niet weten weet een andere gast het wel. De redactie zorgt ervoor dat er drie maal per jaar een Kroniek uitkomt. Dat vergt vaak veel zoekwerk om aan de juiste verhalen en plaatjes (illustraties) te komen. De archiefgroep Deze mensen zorgen ervoor dat alle ingebrachte spullen worden gearchi veerd en opgeborgen in het archief. Vermeld wordt van wie het is, waar het voor is gebruikt, van welk jaar het is en wie er op de foto's staan. Deze groep zorgt ook voor de tentoonstel lingen in het Genootschap. Digitaliseergroep De foto's worden gescand en gaan dan als database naar het Zijper Col lectie Beheer Systeem Inclusief een beschrijving (wie, wat, waar en wanneer) wordt alles opgeslagen en eventueel zichtbaar gemaakt voor het publiek via de Beeldbank. De archiefgroep doet hetzelfde met alle andere onderdelen van het archief, maar dan via de Objectenbank Activiteitengroep Deze groep zorgt ervoor dat de vitrinekasten in de hal regelmatig van een andere inhoud worden voorzien. Vaak met verzamelingen van mensen, maar ook op basis van een thema. Ze zorgen ook voor bekendheid in de polder en staan jaarlijks op de Versmarkt. Ze verzorgen themamiddagen en, in samenwerking met de Cultuurschuur tentoonstellingen in de hal, zoals afgelopen juni de tentoonstelling 'Honderd jaar Zuider- zeewet'. Website Facebook Op de website www.wieringermeergeschiedenis.nl is de nodige infor matie te vinden, worden verhalen verteld en wordt doorverwezen naar andere websites. Via Facebook worden o.a. foto's verspreid en kan men reacties geven. Bezorgers Drie maal per jaar komt de Kroniek uit. Een gedeelte wordt per post verstuurd en de rest door de bezorgers rondgebracht in de dorpen en buitenwijken. Dit spaart heel wat portokosten uit. Film toen In de wintermaanden wordt op de eerste zaterdag van de maand een film van toen gedraaid. Zie in de Kroniek voor het programma. Het Bestuur vergadert ongeveer zes maal per jaar om alles in goede banen te leiden. We willen eigenlijk wel op al deze 'afdelingen' een briefje hangen met 'vrijwilligers ge vraagd'. Mensen die het leuk lijkt om in een van de groepen mee te doen zijn van harte welkom, meldt u aan bij het bestuur. Uiteindelijk maken vele handen licht werk. Voorzitter Riet Miedema Enkele maanden geleden liep ik met mijn kleinzoon door Amsterdam. Het viel me op dat er erg veel briefjes op ramen waren geplakt met 'personeel gevraagd'. Niet alleen in de horeca maar ook winkelpersoneel, monteurs ,bezorgers en noem maar op. Dan denkend aan het Genootschap waar we ook verschillende werkplekken hebben. Op elke werk plek, in elke groep onze vrijwillige 'personeeelsleden', zoals daar zijn: 26ste jaargang 2018/3, nummer 81

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2018 | | pagina 7