De Jong Vertrouwd met visie Middenmeer Reacties van kijkers en lezers maal hebben bezocht. Zij waren zeer gastvrije vrienden voor ons, woonden er op een prachti ge boerderij vlak buiten Pella. Het verhaal over deze vlieger is ons meerdere malen verteld en daarbij werd Jan vaak erg emotioneel en kreeg tranen en kon even niet verder praten, vooral als hij vertelde dat hij met zijn broer uit school kwam en zijn vader langs de weg stond met gewapende Duitsers om hem heen. Dat had een diepe indruk op hem gemaakt vertelde zijn vrouw. Pella is gesticht door ds. Scholten met veel ge meenteleden, is een prachtige plaats met zeer veel Hollandse namen. Wij hebben daar zelfs meerdere mensen uit Slootdorp ontmoet en dat vonden wij heel bijzonder. Ik heb dit alleen maar geschreven omdat ik iets weet over het verhaal over de vlieger. Hartelijke groet, Jan Postma Zoekplaatje Kroniek 77 Bert Lauret (Boeier, Wieringerwerf) corrigeert Janny Manning-Moerland inzake de spittende grondwerkers (zie foto Kroniek 77) Piet Jobse staat midden vooraan en niet links vooraan. Klopt volgens Janny die zegt dat ze zich vergist heeft door haar links-rechts-probleem. Volgens Bert heeft Jobse samen met zijn vader en die van Janny bij de familie Bruins gewerkt. Jobse was in de kost op een woonark nabij Kolhorn en later bij de familie Veeger op Wieringen. Ook bij de familie Lauret kwam hij langs voor een bezoekje. Accountants Belastingadviseurs Brugstraat 42a T (0227) 50 19 44 Postbus 17 F (0227) 50 T9 T4 775 ZG Middenmeer rnfo@dejong-mïddenmeer. nl

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2018 | | pagina 40