Reacties van kijkers en lezers Historisch Genootschap Wieringermeer Over een aantal artikelen in de vorige Kro nieken) zijn reacties binnengekomen. Onder staand een samenvatting van de reacties: Verzet met de typmachine: Joke van Leijden-Kistemaker over Bep Lindenberg: De familie woonde op Wagenpad 1, waar later mijn opa, dhr. Gijsbert Kistemaker op de boerderij kwam. Wij hebben het adres van Bep Lindenberg nog: Mrs. B. Lindenberg Rurlandsasen 31a, 2006 Lövenstad Norway Of ze nog in leven is, is ons niet bekend. Klaas Greijdanus verstrekt informatie over de familie Ten Kate, afkomstig uit Sexbierum; Wietze ten Kate was schilder en woonde in Middenmeer, emigreerde met zijn gezin naar Australië. Volgens De Ondergrondse Pers 1940-1945 (uitgave 1954 van het Riod) was hij de opvolger van Catrinus Douma als leider van de Trouw-groep. In Slootdorp woonde zijn broer Siem ten Kate als bakker. De bakkerij werd verkocht aan bakker De Jager en het gezin emigreerde, eveneens naar Australië (New South Wales). Harm Okkema was bevriend met zoon Fokke en is een keer bij de familie op bezoek geweest. Zoekplaatje: Klaas Greijdanus meldt het volgende: In het jaarverslag van de Vereniging voor Bedrijfsvoorlichting stond een aantal jaren een verslag van de Groenvoerdrogerij Middenmeer. De drogerij werd in 1951 gebouwd. In bedrijf was hij tot ver in de polder te ruiken. In het boek Drogerij Hartog 50 jaar wordt vermeld dat de drogerij Middenmeer in 1969 werd over genomen door Workum. In 2009 heeft dhr. Jellema (familie van Feitsma) het archief van de grasdrogerij aan het Historisch Genootschap overgedragen. Jan Haakman mailt ons: Aan het einde van de campagne, in 1973, heb ik een korte periode als 'stoker' gewerkt op deze grasdrogerij. De heer Siderius was toen nog directeur/bedrijfsleider op deze drogerij. De grasdrogerij is in die tijd overgenomen of verkocht aan de grasdrogerij in Workum. Ik heb daar met Cees Provoost, gewerkt, die was 'maaier' (overleden). Cor Meester, die was ook stoker en Jos Moors, mogelijk ook stoker. In de werkplaats/smederij werkte een monteur afkomstig van Wieringen, naam helaas niet meer paraat. In 1974 ben ik in Enkhuizen gaan werken en wonen. Van de foto die bij het artikel staat, herken ik niemand. Mogelijk kun je deze informatie gebruiken bij jullie zoektocht, als je nog vragen hebt mag je altijd contact met me opnemen. Veel succes, en hartelijke groeten, Jan Haakman Straatnamenrubriek: A.C. de Graafstraat: Klaas Greijdanus verwijst naar Kroniek 2009 van de Hist. Ver. Sijbekarspel-Benningbroek waarin op blz. 32 en 33 bijzonderheden rond de dood van A.C. de Graaf worden vermeld. Marjan Schipper-Torbijn (gehuwd met de oudste zoon van Hill Schipper, de CAT (com mandant afwerpterreinen) signaleert enkele onnauwkeurigheden op blz. 33 van Kroniek 80: Lobster bij Wogmeer moet zijn Mandrill aan de Zomerdijk; correcte schrijfwijze van enkele na men, te weten: Han Postel en Geert Koekoek; op blz. 34: boerderij tussen nr. 6 en 8 moet zijn tussen nr. 5 (Smit) en 6 (weduwe Kadijk) Ondergedoken piloot in de polder: Jan Postma Heb met veel interesse het artikel gelezen over de piloot die bij de Schelpenbolweg was neer gekomen. Het verhaal raakte mij, omdat mijn vrouw met mij, het gezin De Vries in Pella 7 26ste jaargang 2018/3, nummer 81

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2018 | | pagina 39