Verdwenen winkels, Middenmeer I Een fameus kappersechtpaar was het. De echtelieden overleden beiden op jonge leeftijd, treurig. De zaak ging in 1961 over naar kapper Linthout uit Den Haag, onder de naam Robèrt. Na goed een jaar overleed de heer Linthout plotseling. F. Nijpels werd de nieuwe kapper. In 1973 veranderde de zaak opnieuw van eige naar en de naam werd Salon Joyce. In 1976 werd het Kapsalon Metzelaar, de laatste kapper in dit pand. In oktober 2001 trok Van Hoeve Assurantiën in op nummer 59. En nu is het een woonhuis. We gaan verder. Voorbij kinderopvang Smallsteps op 53 naar Brugstraat 51: je kunt het niet meer voelen maar hier stond vanaf zomer 1958 Vrieshuis Middenmeer. Het gebouw waar ook onze wintervoorraad vlees en groenten ooit lag opgeslagen. Onvergetelijk is mijn herinne ring aan die januari-avond in 1963 toen ik in opdracht van mijn moeder vlees moest ophalen uit onze vriesbox. Buiten woei het hevig en het vroor streng, zodanig dat het binnen aange naam aanvoelde. Vrieshuis Middenmeer N.V, Handeltmj J. P. Beemsterboer Een zeldzame ervaring. De komst van de vele particuliere vrieskisten leidde tot sluiting van het Vrieshuis. In 1989, Van Scheijen was ondertussen eige naar, werden de vrieskluizen verwijderd en een dierenspeciaalzaak kreeg alle ruimte. In 2003 nam zoon Ron de zaak over. Nu staat op het naambord Dierenspeciaalzaak Boonies. Het gebouw op Brugstraat 47 of 47a was ooit het NAK kantoor. De Nederlandse Algemene Keuringsdienst voor zaaizaden en pootgoed in de landbouw had een kantoor in Middenmeer. Al fuserend trok de NAK later naar Emme- loord. Vanaf 1983 kun je in dit pand terecht om je hoofd onder handen te laten nemen. Eerst in Salon Ronne Blauw en in 1990 Salon Marijke. Daar kwam en kom je naar buiten met een stralend uiterlijk. In 1992 doopten de nieuwe eigenaren de zaak om in Sie Soo, een verbastering van het Franse woord voor schaar: paire de ciseaux. Hier zwaait nu Annelies Hiemstra met de kam. Op nummer 45 bouwde aanne mer Wassink in 1953 een pand voor E. Braak, een woonhuis met winkel en werkplaats. Evert Braak was een man van het eerste uur, hij kwam in 1932 met een woonschuit naar de polder. Al snel kreeg hij een woning in Sloot- dorp maar zijn plan om als zelfstandige te beginnen kon hij pas echt verwezenlijken toen hij op de hoek Brugstraat-Torenstraat zijn melk- en comestibleszaak kon openen. De oorlogstoestanden noopten hem om elders tijdelijk onderdak te zoeken om uiteindelijk weer terug te keren. De plannen werden aange past en op Brugstraat 45 opende Braak in 1954 een zeil-en zadelmakerij waar je ook regenkle ding, sportkleding e.d. kon kopen. In 1991, op 18 april, opende Bert Monshouwer hier zijn sportshop. In 2001 werd het postagentschap in zijn winkel gesloten. Voor sportkleding kun je er nu nog steeds terecht. Wordt vervolgd in Kroniek 82; aanvullingen en verbeteringen zijn welkom. Ons vrieshuis, Brugstraat 51 te Middenmeer is thans in aanbouw Vanaf heden gelegenheid tot het aanvragen van vriesruimten. Reeds nu kunnen Uw pro ducten, zoals VLEES, GROENTEN en FRUIT in. opslag worden aangenomen. W ARMENHTJIZ EN Vert. J, O a nz In ga, Wieringenverf. Telefoon K ZZ1Z 363. Voor service en goede raad Brugstraat 51 - 1775 BD Middenmeer nor.t Bronnen: Vola Schaafstra en Kees Meeuwsen, Winkelmap Middenmeer deel 3 26ste jaargang 2018/3, nummer 81

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2018 | | pagina 38