OPENING SLIJTERIJ TAPIJTHUIS WIERINGERMEER UW VERTROUWDE ADRES complete woning stoffering, huishoudtextiei, baby- en kinderkleding, fournituren 10 februari a.s. En dan melden de annalen in april 1988 dat op adres Prof. Ter Veenweg 11 zich ook Archi tectenbureau W. de Groot gevestigd heeft. En op 26-11-1994 meldt de Wieringermeerbode de vestiging van Geinig voor Weinig, eveneens op nummer 11. Een handel in tweedehands kleding die voortkwam uit de groothandel Midtex die gevestigd was aan de Havenkade in Middenmeer. Kortom: op nummer 11 lijkt het door de jaren heen koortsachtig druk geweest te zijn. Nu is het rustiger, al kun je er veel biertjes kopen bij de Bierboetiek en ook een goede woning bij de makelaars van Huizenmarkt.nl, op 11 en 11b. Aangeland op nummer 9 denken we met wee moed terug aan de winkel in bloemsierkunst Jos en Jos. Zij openden de zaak op 10-11-72 vrijwel gelijktijdig met tuincentrum Meliora aan de Hoornseweg. BloemeniwiiftEkel in Middenmeer Aan ide Prof. ter Veenweg te Middenmeer zal voor rekening vari de heer J. Herweijer een woning met bloemenwinkel -en verwarmde kas worden gebouwd..Het pand, waarvoor 'de tekeningen reeds zijn goedgekeurd, aal worden opgetrok ken tussen de VW showroom van autobedrijf O. Klare .en de SUper markt van de heer C. Keppel. Kortom bloemen en planten genoeg. In november 1978 ging de zaak over in handen van Dieke Knibbe onder de naam Bij Dieke. In 1984 werd de kunst- en bloemenhandel omgezet in een slijterij. En dat was heel kort nadat Piet Dam zijn slijterij in de Torenstraat gesloten had. Dus geen volledige drooglegging in Middenmeer. Het Tapijthuis kwam ook weer terug. De jonge Kemperman vestigde zich toen op nummer 7. Op nummers vijf, drie en een van de Prof. Ter Veenweg is geen detailhandel terug te vinden. Ooit bevond zich op dit stukje de showroom van garage Klare (zie verderop) waarin Theo Rood een onderkomen vond en nadien garage Dick Smit. De Brugstraat De Brugstraat had in 1933 nog geen officiële naam. In de volksmond sprak men over de Bakkerstraat want bakker Kok was de eerste winkelier die er een winkel betrok. Trouwens de ophaalbrug was er evenmin, om naar Sloot- dorp te gaan moest men via een pontonbrug over de Wieringerwerfvaart. Verdwenen winkels, Middenmeer I voor de PROF, TER VÊENWEG 11, MIDDENMEER| TELEFOON 05270-1929 Maand a gsm org ent gesloten. Vrijdag 10 februari openen wij onze slijterij. Graag verwelkomen wij u in onze verbouwde winkel Vrijdag en zaterdag voor iedere bezoeker een gratis fleurig attentie. Bloem sierkunst Kunstnijverheid Slijterij Prof. Ier VeenwegS Middenmeer telefoon 02270-1543 26ste jaargang 2018/3, nummer 81

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2018 | | pagina 36