Verdwenen winkels, Middenmeer I MIKROMARKT Historisch Genootschap Wieringermeer Rein Kooien 'Opa, wat deden jullie met petroleum?' Een kleinkind hoort mijn verhaal over het laten vullen van de petroleumkan met vragende blik aan. Ik vertel over het petroleumstel dat in het schuurtje stond te walmen en over de braadpan die erop stond te pruttelen. De vragende blik blijft. Ik begfn over de papieren zakken bij de kruidenier, waarin de vriendelijke meneer een pond suiker of tweehonderd gram havermout schepte. Triomfantelijk zeg ik dat er toen nog geen plasticsoep in de oceanen dreef. Op de wedervraag waar je die petroleum kon kopen heb ik niet direct het antwoord paraat. Een zoektocht begint. Het wordt een virtuele wandeling door Mid denmeer langs de ruim tachtigjarige winkelge schiedenis, de eerste winkeliers en de huidige middenstand samen in een rubriek en dan pas seren we vanzelf de verdwenen zaken. Zonder de winkelmappen van Vola Schaafstra zou deze puzzeltocht nooit tot een goed einde kunnen komen. We komen Middenmeer binnen vanaf de rotonde op de Alkmaarseweg, waar de Prof. Ter Veenweg begint. De eerste winkels begin nen tegenover de Ontmoetingskerk. Studio Dekker aan de Prof. Ter Veen 13b doemt als eerste op. Daar werkt Albert Dekker, op de plek waar eerder ingenieursbureau Van Joolen huisde. Die zaak sloot op 29-10-1971. Daarnaast op nummer 11 heeft, met veel wisselingen door de jaren heen, veel zakelijks plaatsgevonden. In de zestiger jaren vestigde zich daar C. Keppel als kruidenier, als super- marketier. In 1972 sloot Keppel zich aan bij Centra, een samenwerking tussen grossiers en winkeliers. Voorjaar 1974 ging de zaak over in handen van J. Krahe. In 1977 opent op num mer 11 een Mikromarkt, zo meldt de Wieringer- meerbode op 2 maart 1977. Warme bakker De Groot leverde ook hier nog steeds het brood. Slechts drie weken blijft de winkel bestaan. De heer en mevrouw Kemperman verlieten hun winkeltje in de Torenstraat om de leegstaande Centra-winkel te huren. Het pand rook nog naar de Mikromarkt-verf en kon zonder verdere aanpassingen in gebruik worden genomen: het Tapijthuis Wieringermeer opende op 25 maart 1977 de deuren. KEPPEL SUPERMARKT ENIGEMEISJES met altijd de laagste prijs Op zoek naar de petroleumboer Prof. ter Veenweg U> Middenmeer vraagt voor binnenkort te openen supermarkt w.o. een cassière VEREIST: prettig humeur. bereid zijn iets op te bouwen. ilelst enige ervaring. GEBODEN: nieuw modern bedrijf, vrije bedrijfskleding, vrij vervoer, bushalte voor de deur. Sollicitatie aan C, Keppel, ïr, Wortmanstr. 62 Middenmeer, Telefoon 0SS70-391. Aan de inwoners van de Wieringenneer Donderdag 10 maart 3.OO uur v.m. start ook in Middenmeer een PROF. TER VEENWEG 11, MIDDENMEER

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2018 | | pagina 35