Kunst in de polder m Historisch Genootschap Wieringermeer Laurens van der Vaart In de komende nummers van de Kroniek zal ik aandacht besteden aan kunst en cultuur uit de Wieringermeer. Creatieve en kunstzinnige uitingen vormen met elkaar een breed scala. De keuze zal dan ook divers worden. In dit nummer de eerste aflevering: de familie Braaf uit Wieringerwerf. Het gezin Braaf bestaat uit zes personen. Vader Arie, moeder Katja en hun vier kinderen Wou ter, Isabelle, Marjolein en Wessel. Alle kinde ren zijn terecht gekomen in de wereld waar het podium centraal staat. Dat is in onze polderge meenschap buitengewoon uniek. Muzikale familie Het gezin Braaf komt uit een muzikale familie. Overgrootoma Braaf was in 1953 medeoprich ter van Operettevereniging Thalia Wieringer meer. Zij zong op een hoog niveau en speelde eveneens toneel. Ook overgrootopa Ellermeijer zat het zingen in het bloed. Hij maakte jaren deel uit van een koor. Moeder Katja was vele jaren actief met volksdansen en zingt ook graag. Thuis aan de Terpstraat in Wieringerwerf staat een piano. En tot op de dag van vandaag mogen ze daar allemaal graag samen bij zingen. Ook bezochten Arie en Katja met hun kinderen als het even kon diverse uitvoeringen. Bovenstaan de ingrediënten hebben eraan bijgedragen dat alle kinderen een vak kozen in de wereld van muziek en theater. Het werd gestimuleerd en Wouter, Isabelle, Marjolein en Wessel werd altijd voorgehouden: 'Je moet gaan doen wat je zelf leuk vindt, maar leer wel een vak'. Onderwijs De kinderen bezochten basisschool De Zilvermeeuw in Wieringerwerf. Een Jenaplanschool, die creativiteit hoog in het vaandel heeft staan en daar veel aandacht aan besteedt. Zo sluiten ze elke week gezamenlijk af en leren kinderen van jongs af aan 'iets creatiefs' te presenteren: zingen, toneel spelen, musicals, drama zijn onderdeel van het wekelijkse programma. Opnieuw een stimulans om steeds meer zin te krijgen in een creatieve loopbaan. Na het voort gezet onderwijs studeerden Wouter en Wessel aan de Noordelijke Hogeschool in Leeuwarden voor docent drama, volgde Marjolein in Am sterdam een opleiding voor podiumtechniek en deed Isabelle het conservatorium in Alkmaar. êMi I !7S.ï is±1 v.l.n.r. Isabelle, Wouter, Marjolein, Wessel 26ste jaargang 2018/3, nummer 81

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2018 | | pagina 30