Kreileroord vierde het tiende Floraliafeest Wieringermeerbode Eén voetbalclub en centraal gelegen veld UITC1EST0KEN HAND VAN FLEVO Het vinden van een geschikt oe fenterrein wordt voor de Wierin germeer een steeds nijpender pro bleem. Het gemeentebestuur heeft wel een plan laten uitwerken voor een nieuw complex van twee vel den in Middenmeer, maar de fi nanciële positie van de gemeente is dusdanig dat de uitvoering wel niet direct ter hand zal worden genomen. En al zou het Plan wor den uitgevoerd dan nog zou voor CSVW het veldenprobleem blijven bestaan, om maar te zwijgen over DWOW dat met de huidige groei spoedig met het ruimteprobleem te kampen aai hebben. In het club blad van de voetbalvereniging Fle- vo komt de heer J, Vcnema met een voorstel. Hij schrijft het vol gende: „Ik stel voor dat wij als actieve voetballers onze gemeentelijke overheid de helpende hand moeten bieden waar zij ook steeds een po sitieve houding tegenover ons heb ben ingenomen. Laten wij allen nu eens heenstappen over ons dorps- chauvinisme, clubbinding of welke andere reden dan ook van de hui dige instandhouding van een veel te groot aantal clubs. Laten wij nu ook eens in groter verband gaan denken en de Wieringermeer in het vervolg vertegenwoordigen door één voetbalclub. Het klinkt misschien wat simpel en Ik ben me bewust dat velen het idee even moeten verwerkenmaar laten we alle bestaande clubs op heffen en de nieuwe Wieringer- meerclub oprichten. Vanuit deze sterke positie gaan wc naftr het gemeentebestuur en vragen om eén groot sportcomplex nabij de Terp (zie structuurplan) met tri bune, kleedgelegenheden en net zoveel velden ais men voorlopig nodig heeft, plus de mogelijkheid van uitbreiding ter plaatse. Vol gens het principe eendracht maakt macht kunnen we een groot ge deelte van de werkzaamheden zelf uitvoeren en zullen we waarschijn lijk ook niet voor niets bij de Ne derlandse Sportfederatie aanklop pen t«r (gedeeltelijke) financiering van het plan. De accomodatie te Middenmeer kan uitstekend worden gebruikt voor traitüngsdoeleinden (verlich ting, kleedkamers met wrarm wa ter, cantlne etc,). Voor onze jeugd komen er een aantal prachtige speelweiden vrij. Ik acht bovengenoemde Wierin germeer-vereniging In staat om minstens in de tweede klas KNVB te spelen, terwijl er een junioren team valt' te formeren welke mins tens in de hoofdklasse kan mee doen, om maar niet te spreken van de overige jeugd die een veel gro tere kans krijgt/' Een goed idee misschien, Aan dc sportbeoefenaren de, taak om het kaÜr^öTer eens'té tCdrden. Open kerkdeur EXPERIMENTELE DIENST IN MIDDENMEER Op 15 september, a,s. zondag dus, zal in de Hervormde kerk een open deurdienst gehouden worden. Wel iswaar staat de kerkdeur altijd open, ook voor een gewone dienst. Maar de inhoud van deze ere dienst is toch altijd min of meer afgestemd op de leden van het betreffende kerkgenootschap. Een Open Deur dienst wil een poging zijn de grenzen tussen het „kerk volk" en degenen die niet tot een kerkgenootschap behoren, eventu eel daarvan vervreemd zijn, te doorbreken. Vandaar de naam Open Deur. Ieder die daaraan de behoefte gevoelt, at zou het louter uit nieuwsgierigheid zijn, is wel kom. De aangekondigde dienst on derscheidt zich in nog meer van een normale dienst. Het is er na melijk niet een, waarin alleen de voorganger aan het woord is en de bezoeker enkel zwijgend toehoorder is, Ieder krijgt de gelegenheid op het gesprokene te reageren; heeft letterlijk een «tem in het kapittel. De heer J. C. Grtaff zal de dienst leiden terwijl Soli Deo Gloria haar medewerking zal verlenen. De heer Graaff heeft op dit punt in D«n Helder zijn sporen verdiend. Zijn. aanpak is fris en onconventioneel. Toch zullen er zijn die er tegenop zien zomaar een kerk binnen te stappen. Wellicht zijn er onder zijn of haar kennissen mensen die zich niet 2o voelen als de bekende vreemde kat in het pakhuis. Hier ligt ook een taak voor de regelma tige kerkganger, Hoe meer zielen hoe meer vreugd, geldt ook hier waar een goede en begrijpende boodschap gebracht wordt. De dienst begint om 7 uur. Landbouwprimeur In de week van 18 t.e.m. 23 no vember is er een Nederlandse pri meur op landbouwgebied te zien In het filiaal van Hoegen Dijkhof in Middenmeer, Het is de Accord pneumatische kunstmeststrooier. Deze revolutionaire machine kom- bineert de werkbreedte van een cenlrifugaalstrooier met de nauw keurigheid van een schotelstrooier. De Accord heeft n.l. 'n vaste werk breedte van 10 m., terwijl elk van de 8 strooipijpen een effectieve stroolbreedte heeft van slechts 1.25 m,, bij een valhoogte van plm. 50 cm. Bovendien is een bezoek aan dit filiaal ook financieel interes sant, want elke koper In die week maakt kans op één van de 25 HD- waardebonnen, ter waarde van f 2.000 Nieuwe toneelvereniging Een vorig jaar gehouden verga dering van de drie toneelvereni gingen In de Wieringermeer, heeft tot resultaat gehad dat na liquida tie van deze verenigingen één ge heel nieuwe groep is gevormd. Het zijn de leden van de vroegere Speelgenoten, DWO en Tonegido, die nu onder de naam Sageto zul len. optreden. Sageto is een afkor ting van Samengevoegd Toneel, Hierdoor hopen de Wieringermeer. ders het amateurtoneel in de pol der, nieuw leven in te blazen, c.q. op een hoger plan te brengen. In een. rondschrijven heeft het nieu we bestuur de donateurs verzocht, ook de nieuwe vereniging trouw te willen blijven. Contactpersoon voor Sageto is mej, M, Smit, Haven straat 27, Middenmeer. Groots opgezette bazar te Slootdorp Zaterdag zal er in Slootdorp een groots opgezette bazar worden ge houden, Van de zijde van het or ganiserend comité vernamen wij dat er een stroom van cadeau's reeds is binnengekomen, De bazar wordt gehouden in het gebouw van de Praktij kschool voor Landbouw mechanisatie aan de Schoolstraat (de voormalige 1 and bouwhu lshoud - school), wraar men de beschikking hoeft over oen ruimte van pl.m. 250 m2. Het gebouw zal gezellig worden ingericht, terwijl het geïllumineerd zal worden. Er komen een wel voorziene handwerkstand en een schiettent, men kan er speerwer pen en balgooien, sjoelen en ring- werpen, er is een lollytafel en een broodtafel, terwijl er ook een waar zegster aanwezig zsal zijn, Een grabbelton bevat meer dan 1000 prijzen en iedere greep is raak. Het rad van avontuur zal ook op deze bazar draaien om vast te stellen wie in aanmerking komen voor de prachtige prijzen: serviezen, elec- trische deken, grasmaaimachlnes, een levende geit, kippen, worsten, taarten enz., te veel om op te noe men! Men kan het gewicht raden van een reuze-krentenbrood, er wordt een waardevol sprei verloot. Men kan zich verpozen in een kof fie-, soep- en frisdrankenbar. Aan het slot van dc avond wordt wat nog overgebleven is geheel uitver kocht bij opbod of op Amerikaanse wijze. 26ste jaargang 2018/3, nummer 81

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2018 | | pagina 19