Mededelingen van het bestuur Historisch Genootschap Wieringermeer Clubkas Campagne Zondag 17 juni is in Westerland op het dorpsfeest de uitslag bekend gemaakt van de Rabobank Clubkas Campagne. Namens het Historisch Genootschap van de Wieringermeer heb ik een cheque van 755,30 in ontvangst mogen nemen. Een geweldig be drag! Hartelijk dank voor de door U uitgebrachte stem. Lely-tentoonstelling De Zuiderzeewet van 1918 heeft veel teweeg gebracht. De Zuiderzee- tentoonstelling in de Genootschapszaal gaf een geweldig overzicht van de ontstaansgeschie denis van ons leefgebied. Film Toen organi seerde een Zuiderzee-filmmiddag, boeiend en uitverkocht. Cultuurschuur en Genootschap samen boden een podium aan de verzameling en kennis van Ed Voigt omtrent Cornelis Lely en diens werk. De opening werd verricht door achterkleinzoon Jan Lely samen met Ed Voigt. Ook Cees Banning, de auteur van het nieuwe boek Cornelis Lely, was aanwezig. Overigens is dat interessante boek nog bij het Genootschap verkrijgbaar 25,-). Kortom een grootse viering. Versmarkt Ook dit jaar heeft het Genootschap weer een stand op de Versmarkt aan de Wier- weg op de Tulphoeve. De versmarkt vindt plaats in het weekend van 1 en 2 september en is te bezoeken van 10 tot 17 uur. Het Historisch Ge nootschap vraagt in haar stand aandacht voor de streekgerechten die in de dertiger jaren van de vorige eeuw mee naar de polder gebracht werden vanuit alle provincies van Nederland. Dat wordt smullen van bedaagde gerechten die heerlijk vers te proeven zijn. Misschien gaat de smaaktest grotendeels in de bijhorende streektaal gevoerd worden. Komt dat proeven en beluisteren. Cultuurschuur Graag ook aandacht voor de seizoenopening van de Cultuurschuur op 8 sep tember. Uiteraard in de Cultuurschuur waar ook het Genootschap de plannen voor het komende jaar zal uitvouwen. Die dag is het bovendien monumentendag met als thema Europa dus ons werelddeel krijgt extra aandacht. Themamiddag op 13 oktober aanvang 14.30. Anita Blijdorp komt vertellen over het verzet in de Wieringermeer in de oorlogsjaren. Zij beschikt over de door haar vader verzamelde informatie en ze vertelt over de speurtocht van vader Bas om te komen tot zijn boek 'Wieringer meer 1940-1945'. Enkele verzetsmensen zullen aanwezig zijn. In ieder geval kunnen er vragen gesteld worden. De bijeenkomst vindt plaats afhankelijk van het aantal belangstellenden of in de Genootschapszaal of in de filmzaal van de Cultuurschuur. Toegang en koffie gratis. Ledenvergadering De Afsluitdijk wordt ver nieuwd. De dijk is niet veilig genoeg meer en moet versterkt worden. Begin 2019 begint de aannemer van Rijkswaterstaat met de renovatie van de Afsluitdijk. Tegelijkertijd hebben verschil lende regionale overheden, verenigd in het samenwerkingsverband verband De Nieuwe Af sluitdijk, een additioneel programma ontwikkeld om de dijk ook duurzaam en aantrekkelijk te ma ken. Zo worden er projecten binnen de thema's energie, natuur en recreatie en toerisme ontwik keld. Denk daarbij aan een Vismigratierivier, het opwaarderen van het Monument en Den Oever en de bouw van een beleefcentrum. Zo dragen wij bij aan de energietransitie, bevorderen we het ecologisch herstel van het IJsselmeer en maken we de dijk nog leuker voor recreanten en toeristen. Dit alles om de regionale economie te stimuleren. Rogier Monderen, programmasecretaris van De Nieuwe Afsluitdijk, komt deze plannen op de ledenvergadering op 27 november aan u presenteren. Zie ook de website: http://www.deafsluitdijk.nl/ Het programma van Film Toen voor het komende seizoen is uitgebreid te lezen verderop in deze Kroniek. Op de website van het Genootschap kunt u veel meer vinden over al de genoemde activiteiten. De (oud)voorzitter 26ste jaargang 2018/2, nummer 80

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2018 | | pagina 6